PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto siyah duman normal mi?

volkantr
10/08/2022, 06:27
Merhabalar, 2 ay evvel gp evo, euro4, 75hp alarak bende aranıza katıldım.
Aracı alır almaz baskı balata, triger zincir değişim, enjektör revizyonu ve bir takım eksiklerini yaptırdım..
2 veya 3 gün önce ışıklarda sert kalkınca arkadaki arabanın farlarında bir bulanıklık görür gibi oldum, yoksa duman mı atıyor diye baktığımda, aracı sıkıştırmayıp normal devrinde ( 2750devir devirde falan vites atıyorum) kullanınca duman göremedim fakat biraz fazla yüklenince üst devirlerde baya siyah duman atıyor.. enjektörlerden mi acaba diye enjektörlerimi revizyon yaptıran ustaya değil başka bir enjektörcüye gittim. Arabaya bilgisayarla bağlandı değerler güzel görünüyor dedi, enjektörleri söküp cihaza bağlamadan bu kadar emin konuşabilir mi bilemedim aslında? Neyse uzatmayım, ben arabayı 1 ve 2ci vitesde zorlarken arkadaşa vidyo çektirdim.. Bu kadar duman normal midir? Normal değilse nelerden şüphelenmeliyim? Alır almaz kafam rahat etsin diye sağlam masraf yaptım, araç tıkır tıkır çalışsın istiyor insan.. Teşekkürler iyi forumlar

https://we.tl/t-UCyMdjN95J

Ceyhun
12/08/2022, 10:21
Manifold belki çok dolmuştur turbo ve enjektör bakımı yapıldıktan sonra düzgün yakıt karışımı ve güçlü çekim bu pislikleri atıyor olabilir. Araçta yağ eksiltme mevcut mu kontrol ettiniz mi? Aklıma bu geliyor.

volkantr
23/08/2022, 12:31
Manifold belki çok dolmuştur turbo ve enjektör bakımı yapıldıktan sonra düzgün yakıt karışımı ve güçlü çekim bu pislikleri atıyor olabilir. Araçta yağ eksiltme mevcut mu kontrol ettiniz mi? Aklıma bu geliyor.
Cevabınız için teşekkürler, ustaya gösterdim normal bu kadar duman peşine düşme dedi.. manifold un dolup dolmadıgını anlamanın kolay bir yolu var mıdır? Sanırım ters bir yerde sökmesi zor?

Birde sunu farkettim gaza dip gaz seviyesi basınca bunu yapıyor.. gaza az basınca devir çok yukarılarda da olsa duman atmıyor.. bir ipucu olabilir belki

Ceyhun
29/08/2022, 17:21
Kolay bir yolu yok bizim şirket aracı da 1.9 JTD aynı dediğiniz gibi manifold dolu dediler oradan aklıma geldi