PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stoplarımın Hiçbiri Yanmıyor

batki
21/06/2022, 14:16
Merhaba herkese, 3. stop lambam bozuktu. Değiştirdim. Yenisini aldım taktım yine yanmadı. Sol köşeden bagaj kapağına giren kabloları taşıyan hortumda kırık olabilir diye onu biraz kurcaladım elimle, yanıp sönmeye başladı orta stop lambam. O sırada çat diye bir ses ve tüm stoplarım söndü. Hiçbir şekilde stoplarım yanmıyor şuan. Sebebi ne olabilir? Bu şekilde trafikte gezmek istemiyorum.

ecaliskan
21/06/2022, 14:19
Merhaba sigortası yanmış olabilir araç stop eder vaziyette farlar açıkken mi kontrol ediyordunuz?
Benzer bir durum başka aracımda plakalık ampulünü değiştirirken başıma gelmişti sigortası yanmıştı değiştirince düzelmişti.

ondermurat
21/06/2022, 14:30
Çat sesi kısa devre yaptığından kaynaklanmıştır, 5-10tl'ye sigortanızı değiştirtin düzelir.

batki
21/06/2022, 14:37
Kontak açık motor kapalı vaziyette de motor çalışır vaziyette de denedim ustam. Maalesef. Sigorta hangisi peki biliyor musunuz?

batki
21/06/2022, 14:37
Çat sesi kısa devre yaptığından kaynaklanmıştır, 5-10tl'ye sigortanızı değiştirtin düzelir.

Üstadım nerdeki sigorta değişecek biliyor musunuz? Çok canımı sıktı şu durum işi bilmeyince.

ecaliskan
21/06/2022, 14:41
Bu aracımda hiç değiştirmedim bu nedenle net birşey söylemem doğru olmaz ama elektrikçilerin bu işlem için çok bir ücret alacağını sanmam 40-50 tlye hallederler diye düşünüyorum.

batki
21/06/2022, 14:46
Bu aracımda hiç değiştirmedim bu nedenle net birşey söylemem doğru olmaz ama elektrikçilerin bu işlem için çok bir ücret alacağını sanmam 40-50 tlye hallederler diye düşünüyorum.

teşekkür ederim üstadım. Bir kaç bilgi buldum. Deneyip bugün yazarım. Olmadı elektrikçi yolu tutacağım.

batki
22/06/2022, 09:41
teşekkür ederim üstadım. Bir kaç bilgi buldum. Deneyip bugün yazarım. Olmadı elektrikçi yolu tutacağım.

Arka bagaja giren yalıtım hortumun içindeki elektrik kabloları aç kapa yapa yapa yıllarca paramparça olmuşlar. Elektrikçide tekrar yamadılar. Onun dışında kadran vb elektronikler için de sigortalardan bazıları patlamış.
Yapılan yama işlemi çok hoşuma gitmediği için temiz malzemeler alıp tekrar bir ara kendim yapacağım.

Berkcan525
24/06/2022, 21:01
sigorta şeması aracın e-kılavuzunda var, ordan yararlanabilirsiniz. fiat'ın sitesinden bulabilirsiniz kullanım kılavuzunu. orda her yılınki var.