PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havalandırma menfezi değiştirme

petitjoueur
17/06/2022, 19:48
Arkadaşlar herkese selamlar. Ben de pazartesi gününden beri fiat ailesine katıldım. Araçla ilgili ufak tefek konularım var ama araç bilgim de sadece kullanmak oldu şimdiye kadar. Benim sorum ön konsoldaki, ortada bulunan hava menfezi değiştirilebilir mi? Bir kaç video gördüm ama o kısmı komple söküyorlar. Sadece menfez kısmını değiştiremez miyim? (Menfez diyorum ama başka bir adı var mı onu da bilmiyorum açıkçası, ızgaradan bahsetmeye çalışıyorum)

ondermurat
20/06/2022, 09:58
Arkadaşlar herkese selamlar. Ben de pazartesi gününden beri fiat ailesine katıldım. Araçla ilgili ufak tefek konularım var ama araç bilgim de sadece kullanmak oldu şimdiye kadar. Benim sorum ön konsoldaki, ortada bulunan hava menfezi değiştirilebilir mi? Bir kaç video gördüm ama o kısmı komple söküyorlar. Sadece menfez kısmını değiştiremez miyim? (Menfez diyorum ama başka bir adı var mı onu da bilmiyorum açıkçası, ızgaradan bahsetmeye çalışıyorum)

Aracınız hayırlı olsun, aracınızın model yılını bilmiyorum ama havalandırma ızgara değişimi için teybin üst kısmında kalan bölümün sökülmesi gerekiyor. Komple tüm konsolun sökülmesine gerek yok. Önce teybi söküp altında kalan kısımda içte vidaların sökülmesi ve üst çerçevenin çıkartılması lazım.

petitjoueur
23/06/2022, 18:56
Hocam dün baktım da ızgaraların tuttuğu iç kısım kırılmış sanırım. İki menfezin ortasındaki yerde problem yok, delikler duruyor ama sol kısmında tutması gereken kısım yok.

https://imgyukle.com/f/2022/06/23/VjHbzG.jpg

tab
26/06/2022, 15:06
Havalandırma üstünde gözün içinde plastik ped var önce onu çıkart. Onun orta kısmında vidayı sök. Orta havalandırma difüzörünü nasıl sökülecek videoyu bul, seyret ve komple çıkar. Komple parçaya iç kısımdan tırnaklı geçmeli çıkar ve parçaları düzelt. Eğer parçalar kırık ise plastik tampon tamiri yapanlar kırıkları düzeltirerek yaptır. Yerine tak. Yapılacak gibi değilse resmini koyduğun orta havalandırmayı satın alman gerekıyor. Yada çıkmacıdan alman gerekiyor, linea ile aynı kullanılıyor bilgi olsun.