PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto beygir gücü vites seçeneği sorunsalı

tokarev
03/06/2022, 01:07
Arkadaşlar merhaba yakın zamanda 3 kapı 1.3 multijet bir grande punto alma niyeti ile bir kaç ilanı favorilerime aldım.
Fakat, 75 hp, 90hp, 5 ileri ve 6 ileri seçenekleri var bunu anlamanın yolu nedir ?
Neredeyse herkes 90 hp olarak işaretlemiş aracını fakat bana pek inandırıcı gelmedi.
Fotoğraflardan aracın kaç hp olduğunu anlamanın yolunu arıyorum birde 5 ileri ve 6 ileri vites seçenekleri var 90 hp olup 5 ileri olan araç var mı, yoksa 90lıklar 6 ileri 75 likler 5 ileri gibi bir durum mu söz konusu ? kafam çok karıştı konuyu aydınaltabilecek biri varsa çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Ceyhun
03/06/2022, 14:12
Merhaba hakkınızda hayırlısı olsun. 6 ileri olan 90'lık oluyor bildiğim kadarıyla. Yeni modellerde yani Euro-5 olan motor seçeneğinde 5 ileri 95HP seçeneği olabiliyor.

ondermurat
03/06/2022, 16:10
Arkadaşlar merhaba yakın zamanda 3 kapı 1.3 multijet bir grande punto alma niyeti ile bir kaç ilanı favorilerime aldım.
Fakat, 75 hp, 90hp, 5 ileri ve 6 ileri seçenekleri var bunu anlamanın yolu nedir ?
Neredeyse herkes 90 hp olarak işaretlemiş aracını fakat bana pek inandırıcı gelmedi.
Fotoğraflardan aracın kaç hp olduğunu anlamanın yolunu arıyorum birde 5 ileri ve 6 ileri vites seçenekleri var 90 hp olup 5 ileri olan araç var mı, yoksa 90lıklar 6 ileri 75 likler 5 ileri gibi bir durum mu söz konusu ? kafam çok karıştı konuyu aydınaltabilecek biri varsa çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler.

Herkes genellikle ilgi çeksin diye 90hp işaretliyor ancak %99.99 75hp'dir. Piyasadaki o döneme ait multijetlerin büyük çoğunluğu 75hp. Fotoğraflardan vites topuzunu görebiliyorsanız anlayabilirsiniz, Onun dışında anlamak güç. Ya da ilan sahibine mesaj atıp ruhsattaki motor gücünü sorabilirsiniz.

Multijet 1.9lt 130hp de var ancak Türkiye'de 1-2 tane anca denk gelir.