PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2 ve 3 viteste silkeleme gaz yememe

ottomanturk06
11/05/2022, 12:58
Arkadaşlar 1.4 8valf arabamın külbütör contası değiştikten sonra özellikle 2 ve 3 vites 1500 devir 2300 devir aralığında araba silkeliyor gaz gelip gider gibi düşünün yani kas kesik kesik geliyor gibi ileri geri silkeliyor araba. Lpg baktırdım sorun görünmüyor. Contayi değiştiren usta sadece kapak açtık başka bişey yapmadık diyor ne yapcami bilemedin. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

ondermurat
12/05/2022, 22:59
Arkadaşlar 1.4 8valf arabamın külbütör contası değiştikten sonra özellikle 2 ve 3 vites 1500 devir 2300 devir aralığında araba silkeliyor gaz gelip gider gibi düşünün yani kas kesik kesik geliyor gibi ileri geri silkeliyor araba. Lpg baktırdım sorun görünmüyor. Contayi değiştiren usta sadece kapak açtık başka bişey yapmadık diyor ne yapcami bilemedin. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Lpg enjektörleri ya da bobinlerinize bir baktırın, silkeleme anında arıza lambası yakıyorsa bilgisayara bağlanınca bobin arızası varsa gösterir.

43sbr
12/05/2022, 23:03
Geçmiş olsun. Sıkıntınızın:
1-Lpg enjektörlerinden
2-Boğaz kelebeğinden
3:Egr valfi motorundan kaynaklanıyor olabilir.
Büyük olasılıkla boğaz kelebeği kirlenmiş olabilir.Lpg enjektörlerini de kontrol ettirin.

ottomanturk06
13/05/2022, 22:40
Lpg enjektörlerinde sorun yokmuş baktırdım. Gittiğim iki lpgcide motorun sarsıntılı çalıştığını subaplara baktırmamı söylediler. Biraz araştırdım bizim araçlara subap ayarı otomatik kendi yapıyor diyende var aracıma subap ayarı yaptırdım diyende var anlamadım gitti.
Aracın buji ve buji kabloları 20000km önce değişmişti yine değiştirdim. Bujileri ngk marka buji kablolarını champion marka aldım.
Boğaz kelebeğini temizletince adaptasyon yapılması lazımmış benim gideceğim ustada bunu yapabilir mi bilmiyorum.
Fikirlerinizi bekliyorum.

ottomanturk06
13/05/2022, 22:42
Geçmiş olsun. Sıkıntınızın:
1-Lpg enjektörlerinden
2-Boğaz kelebeğinden
3:Egr valfi motorundan kaynaklanıyor olabilir.
Büyük olasılıkla boğaz kelebeği kirlenmiş olabilir.Lpg enjektörlerini de kontrol ettirin.

Sanırım benim aracımda egr valfi yok 1.4 motor 8 valf aracım

Emredag
05/05/2023, 21:14
Hocam merhaba aynı durum bende var. Külbütör contası değişti bu durum çıktı naptınız çözüm nedir??