PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk defa gideceğim muayene hakkında

eyupsemiz
25/01/2022, 22:34
Arkadaşlar merhaba.

Aracımda yanlarda cam filmi var geçer mi?

evrakların yanında ekstra götürülmesi gereken şeyler varmı?

örneğin ilk yardım çantası yangın tüpü gerekiyor mu?

ecaliskan
26/01/2022, 07:14
Merhaba,

Cam filmi hafif kusur olarak geçiyor sorun yok.
Öncesinde Egzoz emisyon muayenesini yaptırmayı unutma, ilk yardım çantası ve yangın tüpü artık sormuyorlar ama yoksa sen yine de bir tanıdıktan vs. al ne olur ne olmaz koy bagaja kalsın bazen ne yapacakları belli olmuyor.
Emniyet kemerlerinin hepsini yerlerine takarsın yanmayan far ampul olmasın ve plakanda herhangi bir delik olmasın.

arpadan
26/01/2022, 10:43
koltuk kafalığı yerinde olmasa kalırsınız ama ayarsız şaşı sonradan takma beyaz led ampülle geçersiniz

eyupsemiz
26/01/2022, 12:11
peki sol arka stop ledim sönük yanıyor bu sorun olur mu?

36616

cmhrky
26/01/2022, 17:05
Ben kısık yanan led ile muayeneden geçmiştim ama bakan kişi ile ilgili bir durum. Düzgün yanmasını sağlarsanız kafanız rahat olur.

ondermurat
04/03/2022, 15:31
peki sol arka stop ledim sönük yanıyor bu sorun olur mu?

36616

Stop farlarının ve fren farlarının tam yanmasını istiyorlar ama bakan teknisyene de bağlı bir durum. Teknisyenin keyfiyetine kalıyor maalesef. Bagaj kapağının üstünde yer alan üçüncü stop lambam yanmıyor diye ağır kusur verip geçirmemişlerdi.

Halobey
18/05/2022, 16:26
Cam filmi hafif kusur. İlk Yardım çantası, yangın söndürme tüpü vs hafif kusur. Sinyaller, farlar, sileceklerin çalışması, emniyet kemerlerinin çalışması ise dikkat edilecek hususlar arasında.

ondermurat
31/05/2022, 09:45
Cam filmi hafif kusur. İlk Yardım çantası, yangın söndürme tüpü vs hafif kusur. Sinyaller, farlar, sileceklerin çalışması, emniyet kemerlerinin çalışması ise dikkat edilecek hususlar arasında.

Dipnot: Emniyet kemerlerinde arıza varsa ağır kusurdan bırakabiliyorlar