Giriş

Orijinalini görmek için tıklayınız : Karter hk

KaanTs
16/01/2022, 00:12
Hayırlı akşamlar , 2 sene önce zincir değişimi yaptırmıştım fakat zamanla yağ kaçakları oluşmaya başladı özellikle karter tarafından ustam bana kaliteli bir sıvı conta ile hallolur dedi ama daha önce değişim yapan var mı ? hangi marka daha iyi

43sbr
16/01/2022, 11:47
Öncelikle geçmiş olsun. Yağ kaçağı kroniktir.Bizim albea nın 2-3 sefer yaptırdım fakat civata yerlerini bozmuşlar yaptırdıktan altı ay sonra yine sıvı conta sızdırmaya başlıyor.Sızdırma terleme şeklinde ise fazla önemseme.

KaanTs
18/01/2022, 13:10
Öncelikle geçmiş olsun. Yağ kaçağı kroniktir.Bizim albea nın 2-3 sefer yaptırdım fakat civata yerlerini bozmuşlar yaptırdıktan altı ay sonra yine sıvı conta sızdırmaya başlıyor.Sızdırma terleme şeklinde ise fazla önemseme.

Terleme gibi hocam . ama zincir değişimi yapılana kadar gram yağ kaçağı yoktu . sonrası oldu böyle ama usta kaliteli bir sıvı conta işi çözer dedi araştırıyorum halen

43sbr
18/01/2022, 23:07
Zincir değişimi kaç ₺ mal oldu.Zincirle beraber neler değişti devir daim ve karter havuzu da değiştimi.Sıvı conta Locktite olabilir.

KaanTs
28/01/2022, 01:21
Zincir değişimi kaç ₺ mal oldu.Zincirle beraber neler değişti devir daim ve karter havuzu da değiştimi.Sıvı conta Loktayt olabilir.

Hocam 2020 mart ayında yetkili serviste değişti o zamanın parası ile 2300 tl tuttu . devir daim - kayışlar vs.. değişti artı carbon temizliiği falanda yapıldı birde yağ bakımı yapıldı baya pahalıya neden oldu ama işte serviste ki usta kasap gibi davranmış galiba yağ kaçağı olmayan motorda yağ kaçağı oldu . şimdi iyi bir usta buldum o bana söyledi çok sıkmış dedi yağ pompasını bile tıkaya bilir falan diyince mart ayında tekrar yağ bakımı yaptırıcam o zaman karteri söküp tekrar sıvı conta ile yapıştırıp sağlam yapacak