PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kar Yağıyor Arabaya Neler Oluyor

WhitEvo
12/01/2022, 09:09
Yoğun kar yağan bir bölgede yaşıyorum, bu sabah aracımın üstünde 30 cm yakın kar vardı. Camları falan temizledim tam araca bindim sağ yolcu güneşliğinin üstünde bir kaç damla su olduğunu fark ettim, tavan döşemesinde herhangi bir ıslaklık yoktu ancak eser miktarda su görünce stres yapmadım değil.
Bir diğer yaşadığımda yolda ilerlerken Start&Stop devre dışı diye ekranda uyarı verdi kırmızı akü lambası yandı direksiyon sertleşti, hafif tekler gibi oldu araba, City modunu kapatınca akü lambası falan söndü kendine geldi.
Bu konuyu başına böyle şeyler gelen olduysa bilgi almak, edindiğimiz bilgileri ileride bu tarz sorunlar yaşayacaklar ile paylaşmak için yazdım. Herkese iyi forumlar.

Gpuntotr11
12/01/2022, 16:16
Tavan problemini bilemiyorum fakat diğer sorunda soğuk havalarda akü zayıflar araba daha zor çalışır. City mod dediğimiz özellik ise tamamen aküye bağlı sistem. Akü zayıfladığında city modda etkileniyor güçsüz kalıyor.

ondermurat
13/01/2022, 09:53
Yoğun kar yağan bir bölgede yaşıyorum, bu sabah aracımın üstünde 30 cm yakın kar vardı. Camları falan temizledim tam araca bindim sağ yolcu güneşliğinin üstünde bir kaç damla su olduğunu fark ettim, tavan döşemesinde herhangi bir ıslaklık yoktu ancak eser miktarda su görünce stres yapmadım değil.
Bir diğer yaşadığımda yolda ilerlerken Start&Stop devre dışı diye ekranda uyarı verdi kırmızı akü lambası yandı direksiyon sertleşti, hafif tekler gibi oldu araba, City modunu kapatınca akü lambası falan söndü kendine geldi.
Bu konuyu başına böyle şeyler gelen olduysa bilgi almak, edindiğimiz bilgileri ileride bu tarz sorunlar yaşayacaklar ile paylaşmak için yazdım. Herkese iyi forumlar.
Tavan problemi aracın içinin nemli olmasından da kaynaklanabilir, kesinlikle tavan su alıyor demek doğru olmaz. Sıcak nemli hava tavanda yoğunlaşır ve dış yüzey de soğuk olduğu için damla damla görünebilir.

Diğer konu, aracınızın aküsü zayıf görünüyor. Ancak yolda giderken motor çalışırken bu durumla karşılaştığınıza göre şarj dinamonuz da verimli çalışmıyor olabilir. Şarj dinamonuzu ve kömürlerinizi vs. kontrol ettirin, akünüzü de ölçtürün. Dinamoya baktırmadan yeni akü almayın, yoksa yeni akünüz de şarj olmayacağı için aynı sorun devam eder. İyi forumlar

WhitEvo
13/01/2022, 15:24
Yardımcı olan herkese teşekkür ederim, tavan sorunu nemden kaynaklanıyormuş, tavandaki camda içerideki hava nem oluşturup damla damla düştü hep.

Akü sorununuda kaputu açtıktan sonra fark ettim aracımda CoilOver var ve şu an en düşük seviyede. Bu yüzden ön tamponun altında bulunan panjur kısmından kar girmiş motorun alt tarafına, birde sağ, sol tarafta bulunan kasnak/kayış muhafaza plastiği yok aracımda ordan da kar almış, klima kompresörü olduğu gibi kar içindeydi muhtemelen ondan yaptı fotoğrafta ekliyorum. Bu durumu yaşayanlara bir fikir olabilir tekrardan herkese iyi forumlar 🙏🏻

WhitEvo
13/01/2022, 15:25
36613

Karax
18/01/2022, 01:24
su olayı garip olmuş, ben her sene kışa girmeden önce, antifiriz ve akü kontrolünü yaparım bu güne kadar hiç eksitmedim ve problemde yaşamadım çok şükür.