PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü değişimi Start Stop devreveye girmemesi

TSc
20/12/2021, 14:51
Bu gün eski akümü inci 72ah efb akü ile değiştim ama start stop devreye girmedi satıcı 1 gün kapalı kalsın ertesi gün devreye girer dedi doğru mudur. Aracım Punto 2012 Multiair

Ceyhun
20/12/2021, 17:19
Daha önce bir yere yazmıştım ama bulamadım. Benim aracımda aküm zayıfladığı zaman S&S gitti bir süre sonra yolda kalınca aküyü değiştirmeye servise gittiğimde bana 63A olmak zorunda yoksa S&S, ASR, ESP ve Hill Hoder düzgün çalışmama ihtimali var denildi. S&S un bir çok çalışmama seçeneği var araçta arka cam rezistansı açıksa çalışmayabilir, dijital klima istenilen sıcaklığa veya soğukluğa ulaşamadığında çalışmayabilir, araç 20 km/s hıza yükselmediyse çalışmayabilir, motor sıcaklığı çok düşükse çalışmayabilir DPF temizlemesi gerekiyorsa çalışmayabilir çok kısa sürede dur-kalk yapılıyorsa bir çalışıp bir çalışmayabilir vs. vs.

TSc
20/12/2021, 17:50
Aküyü aldığım adamın söylediği çıktı saat 12 gibi almıştım şimdi devreye girdi. 63 amper almak istemiştim 72 al 1 gün sistemin kendine gelmesi gerekiyor dedi 5 saatte kendine geldi şaşırdım doğru olmasını beklemiyordum şimdi sıkıntısız çalışıyor. işin garip tarafı 72amper inci efb 1100 tl diğer akülerden 63-65 amperlerden ucuza geldi.

Ceyhun
20/12/2021, 18:18
Uygunsa ne ala çünkü piyasasını hiç bilmiyorum değiştirdiğimden beri hiç bakmadım açıkçası.

cmhrky
20/12/2021, 20:10
Fiyat değişiklikleri üretim tarihi ile ilgili olabilir. Sanırım şarj dinamosu düzgün şarj ederse sorun olmaz. Ama kendi düşüncem orijinal değerler neyse onu kullanmak lazım.

Normalde farklı aküyse AlfaOBD ile ayarlamak lazım.

KaanTs
20/12/2021, 21:46
Bu gün eski akümü inci 72ah efb akü ile değiştim ama start stop devreye girmedi satıcı 1 gün kapalı kalsın ertesi gün devreye girer dedi doğru mudur. Aracım Punto 2012 Multiair

S&S uyumlu mu ben varta akü almıştım takar takmaz devredeydi S&S . Ben genelde S&S hiç açmıyorum . hep devre dışı

EB1983
22/12/2021, 00:34
Devreye girmiyor diye Aküyü servis de değiştim 2.5, 3 yıl olmuş
Jel akü olacak.. Servis yüksek amper önermedi.. Araç da ne takılıysa o devreler yana bilir miş..
Hava sağuk olduğun da girmediğini biliyorum..
Benim ki kafasına göre takılıyor..
Stop edersem çakışıyor... Takıldığını görmedim.. Çok nadir.. Yazın daha sık devreye giriyor..
Hatta bu gün 6 dereceydi ışıklarda devreye girdi.. Bazen beni bile şaşırtıyor