PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi Punto Aracı Tercih Etmeliyim?

utkubrs
02/11/2021, 18:48
Herkese Merhaba,

Yaklaşık 8 aydır Grande Punto 1.3 Multijet Active aracım ile aranıza katılmış bulunmaktayım. Aracımdan çok memnun olmakla birlikte üst modele geçiş yapmayı istiyorum bu konuda önerilerinize ihtiyacım var.

Olmazsa olmaz şartım dizel araç alma niyetindeyim. Punto Evo modellerini mi tercih etmeliyim yoksa düz puntolara mı bakmalıyım? Evolar sanırım en son 2012 de üretilmiş. Evo olmayanlarda daha yüksek model seçenekleri var.

İlanlarla euro 5 motor ve euro 4 motor seçeneklerini görüyorum arasında ciddi bir fark varmıdır? Yine 75 hp ve 95 hp modelleride kafamı karıştırıyor.

Şuan piyasada tercih edilebilecek en iyi punto modeli hangisidir yardımcı olursanız sevinirim.

Herkese iyi forumlar.

Berkcan525
03/11/2021, 17:15
Euro4 ile Euro5 arasında dizel partikül filtresi(dpf) farkı var. E5'ler dpf'lidir. ben şuan alıcak olsam 75bg'lik modeli asla tercih etmezdim. şehir içi iyi lakin uzun yolda üzüyor 75bg.

tayfux
04/11/2021, 00:32
Hocam evo bak. olmadı emotion grande senin işini görür. 6 ileri olması sonradan hız sabitleme takılması falan baya iyi oluyor ve araç dolu. Şahsen vardı ve inanılmaz memnundum. Sağlamlık olarak evo daha iyi..