PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Torpidonun sağ altından gelen pervane sürtme benzeri ses

carbas
30/09/2021, 08:14
Merhaba arkadaşlar, dün giderken farkettiğim bir sorun için yardımlarınıza ihtiyacım var. Arabanın torpidonun sağ altından pervane göbeği gevşemiş te dönerken yalpa yapıyor gibi tuhaf bir ses var. Plastik gibi geliyor ses yani kuvvetli bir metal sesi değil. Teyp açıkken duyulmuyor bile. Devir arttıkça sesteki sekans ta artıyor. Rolantide gaz verince bişey yok. Yalnızca giderken 2000 devir ve üstünde ayağım gazdayken bu ses var. Onun haricinde ayağımı gazdan çekince giderken de yok. Araç 1.4 benzinli düz motor turbo lpg falan yok. Aracın yağ ve filtre bakımını 2 hafta önce yaptım.

arenas
30/09/2021, 11:17
Havalandırma ya da klima açıkken ses oluyorsa,fan motoruna yaprak vs girmiş ses yapıyordur.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

carbas
30/09/2021, 12:17
Havalandırma ya da klima açıkken ses oluyorsa,fan motoruna yaprak vs girmiş ses yapıyordur.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hayır ikiside kapalıyken yapıyor.

hurratec
30/09/2021, 13:20
Torpido kapağı açık vaziyette sürüş yapın. Sürüş sırasında torpido içineki plastikleri elinizle kontrol edin. 1.4 motorda polen filtresi nerede bilmiyorum ancak 1.3 multijette torpido içinde. Belki usta bakım sırasında polen filtre kapağını iyi oturtamamıştır.

carbas
30/09/2021, 13:45
Torpido kapağı açık vaziyette sürüş yapın. Sürüş sırasında torpido içineki plastikleri elinizle kontrol edin. 1.4 motorda polen filtresi nerede bilmiyorum ancak 1.3 multijette torpido içinde. Belki usta bakım sırasında polen filtre kapağını iyi oturtamamıştır.

Torpido gözünde o tarz birşey yok ama o sesi yapıyor. 1.4 motorda da torpido gözünün altında kalıyor. Bakımı ben yaptım kapağı vs kontrol ettim. Bi sorun ya da gevşeklik yok. Bu ses normal giderken gelmiyor. Gaza basıp devri arttırınca ve yolda gidiyorsam geliyor.