PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyajdan gelen ses

Searlas
01/09/2021, 16:41
Arkadaslar merhaba. Oncelikle belirtmek isterim burdaki yorumlar cogu sanayi ustasindan cok daha iyidir ona dayanarak buraya yaziyorum simdiden tesekkur ederim.arkadaslar benim 2009 grande punto starjet dynamic aracim var. Debriyaja basip ayağı salarken tam kavrama noktasinda çıt cıt bi ses oluyor ayak tabanindada hissediler. Ve derinlerde sanki pedal hafiften titriyor ama cok derinden geliyor az yani. Bu cıt sesi bazen cok yukseliyor kullanirken duyuyorsunuz resmen bazen kayboluyor ve sadece ayak tabaninda pit pit hissediliyor. Ayrica kapiyi acip ayakta debriyaja bastim motorun ordanda ayni ses geliyor çıt cıt diye. Bu sorun neden kaynaklaniyor olabilir sizde hic oldumu . Sanayideki tamirciler sanziman incek catal olabilir diyor 1000 tl yi bulur diyorlar. Ne yapmak gerekiyor. Şimdiden teşekkur ederim

EB1983
02/09/2021, 22:19
Servise sorun birde.. Yan Sanayi fren balatası taktım çıt çıt çıt ses yapıyormuş.. Orjinal aldım taktım ses kesildi..

Searlas
03/09/2021, 00:26
Ama benim debriyaja basinca yapiyor balatadan olucagini pek sanmiyorum

gpmesud
03/09/2021, 10:09
Ama benim debriyaja basinca yapiyor balatadan olucagini pek sanmiyorum

Debriyaj bilyası gruptan ayrılacak zamanla. Ama gittiği yere kadar gitsin boşver.

Searlas
03/09/2021, 17:51
Bi zarari olmaz mi yani yada gruptan ayrilinca maliyet ne cikar eger simdi yapilinca fiyat daha az tutarsa simdi yaptirayim aractada takintilarim vardir bir yerde sorun oldumu butun ilgim orda oluyor

gpmesud
06/09/2021, 15:17
aslında parça ucuz sadece o noktaya ulasması zahmetli oldugu ıcın ıscılıgı coktur. degısmezse ne olur o ses devam eder debrıyaj sertlesır vıtes gecıslerı zorlasır bır gun gecmez. bende diyorumkı cok kafaya takma gıttıgı yere kadar gıtsın cok kotu hal alınca baskı balatayla bırlıkte degsıtırırsın ıkı kere masraf etme yani ; )