PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka lamba grubunda yer alan orta lambanın yanmaması

fatihba
20/08/2021, 17:20
Arkadaşlar merhaba, 2012 punto sahibiyim fakat bugün arka stop grubunun ortasında yer alan lambanın yanmadığını fark ettim.

En üst sinyal en alt ise park ve stoplar aynı yerde ama ortadaki ampül hiçbir şekilde yanmıyor.

Ne işe yaradığı konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

https://m.n11.com/stop-lamba-sag-grande-punto-orjinal-mako-20130111-P452291353

Resim eklemeyi telefondan beceremediğim için stop lambasının linkini attım.

Emc2
20/08/2021, 17:43
Alt ikisi park lambalarını yaktığınızda yanar frene bastığınızda en alttaki daha parlak yanar ortadaki sabit parlaklıkta yanar

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

fatihba
20/08/2021, 18:03
Alt ikisi park lambalarını yaktığınızda yanar frene bastığınızda en alttaki daha parlak yanar ortadaki sabit parlaklıkta yanar

Bende ortadaki lamba hiçbir şekilde yanmıyor, acaba acil fren lambası gibi bir şey olabilir mi? Sert fren yapınca yanıyor olabilir mi?

EB1983
01/09/2021, 02:06
Gösterge panelin de ikaz uyarı ⚠ yok mu? Ya sigorta dan, yada ampül patlak
Parkları açınca yanması lazım.. Gece sürüşü için tehlikeli. Arkadan gelen sizi göremez..

Emc2
01/09/2021, 10:32
Bende ortadaki lamba hiçbir şekilde yanmıyor, acaba acil fren lambası gibi bir şey olabilir mi? Sert fren yapınca yanıyor olabilir mi?

Hayır park lambalaroyla yanıyor ampül patlamış olabilir

gpmesud
01/09/2021, 11:49
park lambaları far kolunu 1. kademe actıgınızda yanan lambadır. frenle alakası yok. ampul patlamıştır zamanla araçlarımızın yasından dolayı soketler oksıtlenmede yapabılıyor duz baglayarak soket ıptalinide yapabilirsiniz benim sürekli patlıyordu lanet şeyden o sekılde kurtuldum :D