PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pes Artık! Sanayideki kan emicilerden bıktım.

Adnn61
17/08/2021, 14:59
Merhaba araçdaşlarım;

Sizlere yakın zamanda başıma gelmiş olan ve beni fazlasıyla sinirlendirmiş bir olayı aktarmak istiyorum.

2009 model grande punto aracımın bagaj kapağı hızlı kapatmadan dolayı bozuldu ve ne kumandadan nede aracın içerisinden hiç bir şekilde açılmadı bunun üzerine sanayiye gittim elektrikçiye durumu anlattım daha önceden sol kapımda da aynı olayı yaşadığım için körük içerisindeki kabloların kopma ihtimali geldi aklıma oradaki arkadaş panzutu kaldırıp bir şeyler yapmaya çalıştı içeriden ve çıktı bana verdiği cevap şu şekilde...

Abi kapağı açamıyorum açamadan körüğe ulaşamam bunun için döşemeyi sökücem sonra kilit motorunu sökücem sonra kapağı açıp bakıcam 2 3 saatlik işi var bunun falan dedi şok oldum neyse o ara elinde bir iş vardı zaten sen işine bak ben bir düşüneyim dedim.

sonra indirdim arka koltukları aşağı düşünüyorum yahu bu arabayı yapan mühendis bu olayın olacağını tahmin etmez mi akü biter bişey olur kablo kopar vs buna manuel açmak için bir centik tuş bişey yapar yani.

Bu düşünce ile elimi soktum kildin altına bira kurcaladım baktım altında bir mandal var bi çektim tak bagaj açıldı

çağırdım ustayı bak kilit sökmeye döşeme sökmeye gerek yokmuş dedim suratıma bir değişik baktı yanındaki arkadaşı yönlendirdi bana

oda körüğü açtı burda kopuk bişey görünmüyor abi dedi motorda sıkıntı olabilir dedi işlem yapılmış daha önceden aynı yere zaten bandın üstünden bakmakla ne anlıycaksın sonra kabloları çeker misin tek tek dedim 2 3 kabloyu çekti sağlam çıktı diğer 2 tanesi kopuk aaa kopukmuş dedi ikisini birbirine lehimledi bantladı kapattı 100 lira para aldı.

Bagajı ben açtım arızayı ben tespit ettim sen 2 kabloyu birbirine bağladın 100 lira aldın Helal midir Haram mıdır onu yüce Allah bilir.

Yani demem oki birazda bizim cahilliğimiz böyle vampirlere cesaret veriyor onun için böyle ufak tefek sorunları Gelip burada forumdan araştırmak lazım çok faydalı bir yer burası bilgi sahibi olunca böyle insanlara fırsat vermiyorsun. Allah bilir döşemeyi kilidi sökse kaç lira işçilik alacaktı.

Saygılar sevgiler.

feyzullah
17/08/2021, 16:34
7 yıldır grande punto kullanıyorum , bagaj kapağını açabileceğim bir mandalın olduğunu bilmiyordum. Bilgilendirme için teşekkürler. Ustalar maalesef genel itibariyle böyle. İçlerinde işini düzgün yapan, çok nitelikli ve ahlaken düzgün insanlar da var muhakkak. Ama istisnalar kaideyi bozmaz.

ecaliskan
17/08/2021, 16:35
Geçmiş olsun maalesef işin kolayına kaçan uğraşmak istemeyen ve işini hakkıyla yapmayan insanlar çok fazla bu sadece sanayi ortamında da değil her yerde karşımıza çıkıyorlar.
Döşemeleri falan sökse alacağı paradan ziyade birde belki sökerken oraları yırtacak zarar verecek vs. vs.. neyse ucuz atlatmışsınız geçmiş olsun tekrar.

Adnn61
17/08/2021, 17:10
Bende başıma gelmeseydi bilmezdim vallahi her gün yeni şeyler öğreniyoruz gerçekten

Adnn61
17/08/2021, 17:10
teşekkür ederim sağolun

stonebridge
17/08/2021, 18:25
9 yıldır punto kullanırım ilk arabamdır hala biniyorum 0 km aldım valla mandal olduğunu yeni öğrendim :)

Gpuntotr11
17/08/2021, 18:53
Mandal olduğunu bende yeni öğrendim. Ayrıca genel olarak hakkından fazlasını alan insanların yatacak yerleri yok.

Ozer77
17/08/2021, 23:46
İnanın bende yeni öğrendim. Lütfen resim atın.

Geçmiş olsun bu arada. 100lirada sağlam öpmüş yani.
İnsanı salak yerine koymaları benide delirtiyor. Lehim makinesi 100lira değildir halbuki. Lanet olsun böle ustalara.

EB1983
01/09/2021, 02:42
Benim bagaj kapağı harita gibi, servis ddi klidi sökmek lazım.. Eeee.. Yeni kilit alınacak. Sökülürse tekrar takılmazmış kaç para 350 TL sene de 2017 mi 18 mi..

manisa45
26/04/2023, 08:56
Bagaj kapağının mandalı tam olarak nerede acaba

eyupsemiz
27/04/2023, 09:55
eger bagaj açılmıyosa arka koltukları yatır, bagaja ulaş. elinle kilidin sol kenarına bak basınca hareket ediyo kapağı açıyo