PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Palio 1.3 dynamic

kemal ali
14/08/2021, 18:18
arkadaşlar selamlar yeni üye oldum ve araçımı dün aldım. sizlere sormak istediğim palio 1.3 mültijet dynamic hakkında.düz yolda iyi gidiyor fakat yokuşa gelince araba çekmiyor bayılıyor . duman atma yok ama turbo arızalı olabilir mi. yarın sanayi bölgesi kapalı genelde ama gidip açık bir dükkan bulup ustaya göstermek istiyorum. aldığım arkadaş normal sonradan açılıyor dedi . niye önce baktırmadın arabayı aldın diyen olursa. aldığım arkadaş 18 senelik arkadaşım o yüzden baktırmadan onun sözüne güvenerek aldım . sizlerden bilgisi olan varsa açıklama bekliyorum şimdiden teşekkürler

43sbr
14/08/2021, 21:29
Hayırlı olsun arkadaşım bende 10 yıldır 1.3 Multejet Albea kullanıyorum .Senin sıkıntın;
1-Turbo emiş hortumunu çatlak yada yırtık olabilir.Bunu kendin elle ve gözle kontrolle farkedebilirsin.
2-Turbo hava çıkış hortumu intercoler bağlanan (kauçuk hortum)bu patlak yada kelepçesi gevşemiş olabilir.Düz yolda giderken bu farkedilmez yokuş çıkarken araba çekişen düşer.
3- Hava kütle ölçer kirlenmiş yada arızalı olabilir. Ustalar genelde bunun fişini çekerek böyle binin diye söylerler.