PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debimetre Arızası

43sbr
05/08/2021, 10:05
Aracımı ustaya götürdüm debimetre arızalı dedi fişini çekti böyle birkaç gün bindim.Debimetre nin kolay arızalanan bir parça olmadığını biliyorum.Debimetrenin voltmetre ile nasıl ölçüldüğünü ve referans değerlerini bilen varmı.Mesajlarınızı bekliyorum.

43sbr
08/08/2021, 18:26
Arkadaşlar debimetreyi voltmetre ile 20K ohm da ölçtüm sağlam.Fakat turbo ğiriş hortumu turbo bağlantı yerinden erimiş oradan hava aldığı için çekişen düşüyor muş.Turbo giriş hortumu Nifea markası hortum hangi markayı önerirsiniz.Cevaplarınızı bekliyorum.

43sbr
13/08/2021, 23:19
Arkadaşlar ustalar genelde hava kütle ölçerin arızalı deyip fişi çekiyorlar ama debimetrelerin kolay arızalanan parçalar olmadığını unutmayalım,ilk önce olçme yoluna gidelim bu parça çok pahalı bir parça.Arkadaşlar bilgilendirme amaçlı benim kütle ölçer 5 pinli voltmetreyi 20 K ohm ayarlayın.Ölçü aletinin artı(kırmızı)ucu birinci pin e eksi( siyah ) ucu 3 uca ölçülen değer:2.24K ohm.Bu üçüncü pinden sonra 4 pin i ölçtüğümüzde 6.73 K ohm çıkıyor.Bu ölçümler hava sıcaklığı ile değişiklik gösterebilir.