PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Düzensiz rölanti sorunu

AykutCelebi
12/07/2021, 17:39
Merhabalar,
2013 model ( 93 bin km ) dizel punto aracımda bugün otoparka bırakırken rölanti sesi dalgalı gelmeye başladı. Devir saatinde herhangi bir oynama görmedim ve egzozda da ekstra keskin ve kötü bir koku mevcut.
Daha önce böyle bir sorun yaşan ve çözen oldu mu ? Cevaplarınızı bekliyorum.

Not: Araç sıcakken olan bir durum.

KaanTs
12/07/2021, 21:54
Merhabalar,
2013 model ( 93 bin km ) dizel punto aracımda bugün otoparka bırakırken rölanti sesi dalgalı gelmeye başladı. Devir saatinde herhangi bir oynama görmedim ve egzozda da ekstra keskin ve kötü bir koku mevcut.
Daha önce böyle bir sorun yaşan ve çözen oldu mu ? Cevaplarınızı bekliyorum.

Not: Araç sıcakken olan bir durum.

Benim 2011 dizel euro5 puntomda da var .Bir kaç usta DPF dedi arada sıkıştırıyorum bir süre yapmıyor sonra halen devam ediyor . hırlama sesi gibi bir ses geliyor fakat devir sabit nokta oynama yok . Çözüm bulamadım .

AykutCelebi
13/07/2021, 12:58
Bugün özel bir servise bıraktım. Özellikle Fiat yetkili servisinden çıkma ustalar. %83 dpf dolu göründü bilgisayarda. Dpf, egr ve gaz kelebeği temizlenecek. Eğer gerekirse yeni yağ konulacak.
Aracı akşam üzeri alıp sonucu paylaştırım.

AykutCelebi
13/07/2021, 13:01
Bir kaç kişi de aynısını bana söyledi. Uzun yol yapıp sıkıştırdığında düzelir diye. Fakat düzelmeme ihtimalinin doğuracağı sıkıntıları yaşamaktansa komple temizlenmesi daha doğru geldi.

cmhrky
13/07/2021, 14:05
2012 1.3 E5 için bende bazen karşılaşıyorum. Her zaman olmuyor.

Kitapçıkta "Motor rölantideyken, motor devir saati duruma göre yavaş veya ani bir hız artışı gösterebilir." ifadesini görünce pek takmadım.

AykutCelebi
13/07/2021, 18:04
Servisten aracı aldım ve şu an ne ses kaldı ne de egzoz gazında ki sıcaklık.
Psikolojik mi bilmiyorum ama aracın gidişinde ciddi bir düzelme var.

Eğer İstabul da ikamet eden var ise servisi önerebilirim. Gerek işçilik gerekse davranış olarak yetkili servisi hiç mi hiç aratmıyor. Hatta deneyim ve tecrübe olarak çok daha iyi diyebilirim.

ecaliskan
14/07/2021, 07:05
Problemin çözülmesine sevindim firmayı yazarsanız aklımızda bulunsun.

AykutCelebi
14/07/2021, 21:01
Google a kardeşler otomotiv Fiat özel servis yazarsın ilk sırada çıkıyor. İstanbul Alibeyköy de yeri.