PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk sanayi deneyimi. Sizce kazıklandım mı?

Ahmedm
07/04/2021, 12:42
Selamun aleyküm hayırlı günler. Dün aracımı yolda sürekli takırtı yaptığı için özellikle kasislerde sanayiye götürdüm. Rot başlarında eğrilik olduğunu söyledi usta neyse bakım zamanı gelmiş dedi km yağ şu genel bakım yapalım dedi tamam dedim. Öğleden sonra usta aradı dedi Z rotlar değişti, rot başlarını tamir ettim eğrilik vardı onu duzelttim dedi sonra yağ değişimi yağ, hava, yakıt filtresi değişmiş, polen filtresi temizlenmiş castrol 5.30 yağ koymuş toplamda 680tl gibi bir rakam çıkardı. Vur aşağı vur yukarı derken tanıdık vasıtasıyla gitmiştim 650tl olur dedi uzun uğraşlar sonucu 600tlye ikna edebildik. Ilk defa sanayiye gittim ilk aracim olduğu için kazıkladım mi yoksa saydıklarıma göre ideal bir fiyat mı çıkmış sizlere danışmak istedim. Aracım 2011 grande punto

gpmesud
07/04/2021, 12:54
Selamun aleyküm hayırlı günler. Dün aracımı yolda sürekli takırtı yaptığı için özellikle kasislerde sanayiye götürdüm. Rot başlarında eğrilik olduğunu söyledi usta neyse bakım zamanı gelmiş dedi km yağ şu genel bakım yapalım dedi tamam dedim. Öğleden sonra usta aradı dedi Z rotlar değişti, rot başlarını tamir ettim eğrilik vardı onu duzelttim dedi sonra yağ değişimi yağ, hava, yakıt filtresi değişmiş, polen filtresi temizlenmiş castrol 5.30 yağ koymuş toplamda 680tl gibi bir rakam çıkardı. Vur aşağı vur yukarı derken tanıdık vasıtasıyla gitmiştim 650tl olur dedi uzun uğraşlar sonucu 600tlye ikna edebildik. Ilk defa sanayiye gittim ilk aracim olduğu için kazıkladım mi yoksa saydıklarıma göre ideal bir fiyat mı çıkmış sizlere danışmak istedim. Aracım 2011 grande punto

eger kullandıgı yağ, filtreler ve parçalar orjınal ise normal fiyat bence herhangi kazık falan oldugunu dusunmuyorum :))

Ozer77
07/04/2021, 13:03
En ucuz 1.4 bakımı 350lira falan. 150yağ 100filtreler 80 100 arasıda işçilik.
E rot vs var bide rot ayarı yaptırdıysa oda para. Normal yani. Ama benim kesinlikle güvenim yok ustalara. Neyi söküp değiştiriyorsa çıkan parçaları istediğimi sölüyorum.
Mesela geçen gün benim opelin kızdırma bujilerini değiştirdim. 2tanesş arızalıydı iyi biliyorum,baktım usta ayırmış. Dedim cıkanları alayım usta e zaten arızalı biz hurdaya atıyoruz dedi. 2tanesi sağlam hurda değil diyince şoklama geçirdi [emoji23]

Ahmedm
07/04/2021, 13:04
Şuan görebildiğim kadarıyla ses tamamen kaybolmuş durumda birde 130km hızla giderken titreme vardı rotlarin etkisi var mı acaba onu test edicem bugün, inşallah ustanın insaflisina denk gelmişizdir😂😂

Ahmedm
07/04/2021, 13:17
O zaman usta söylediklerini yaptıysa helâli hoş olsun. Bu arada araç 1.3 ama dediginiz gibi işçilik vs bu zamanda hakkı gibi duruyor

Ozer77
07/04/2021, 13:31
Dizelde yakıt filtresi pahalı oluyor. Bide yag biraz daha fazla alıyor. Senin içinde sindiyse bence gayet makul.

cmhrky
07/04/2021, 13:42
Yakın zamanda bakın yaptıracağım için fiyat araştırması yapmıştım. (1.3 Euro 5)

Selenia WR 5W30 yağ ile tüm filtreler opar olunca 450 TL. 150 TL yakıt filtresi.

Aklınızda olsun herhangi bir fltrenin temizlenip takılmasına izin vermeyin. Polen filtresi 33 TL zaten. Daha iyi bir polen filtresi bile alalirsiniz.

Ozer77
07/04/2021, 15:31
1sene olmuştur heralde dizel opelime 400liraya bakım yaptırmıştım.
1.4 puntoma ise 250liraya [emoji23]
Puntonun canını yiyim [emoji3478][emoji106]

Ahmedm
07/04/2021, 17:19
Dizelde yakıt filtresi pahalı oluyor. Bide yag biraz daha fazla alıyor. Senin içinde sindiyse bence gayet makul.

Sindi sindi, usta yalansız yaptıysa işini helâli hoş olsun, dediginiz gibi 1parca ve yağ fiyatı farkettiriyor diğerleri çok daha uygun fiyatları

Ahmedm
07/04/2021, 17:22
Yakın zamanda bakın yaptıracağım için fiyat araştırması yapmıştım. (1.3 Euro 5)

Selenia WR 5W30 yağ ile tüm filtreler opar olunca 450 TL. 150 TL yakıt filtresi.

Aklınızda olsun herhangi bir fltrenin temizlenip takılmasına izin vermeyin. Polen filtresi 33 TL zaten. Daha iyi bir polen filtresi bile alalirsiniz.

Kart aşmış arabaya usta yağ, hava, yakıt filtresi değişmiş sadece polen filtresi temizlenmiş olarak işaretlemiş. Yağ olarak castrol kullanmış genel olarak sizlerinde cevaplarıyla anladım ki fiyat makul 😂

Ahmedm
07/04/2021, 17:23

Her anlamda hesaplı araba 😂😂😂

feyzullah
07/04/2021, 17:37

Punto uygun fiyatlı "canını yeriz" ama Opel de başka şimdi. 1.6 dizelleri çok fena gaza basınca 320 tork, güzel duygular yaşatır. Kazasız belasız.

Konu sahibi arkadaşımızın tamir giderleri normal. Ben prensip olarak arabamı bırakıp gitmemeye özen gösteririm. Yapılacak iş nys, yağ, filtre veya parça değişimi malzemeyi kendim alır ustaya sadece işçilik veririm. Hiçbir usta parça kodu bulup parça satın almaz. Özer beyin de dediği gibi sökülen parçaları da mutlaka almak gerekiyor.

cmhrky
07/04/2021, 18:01
... Yapılacak iş nys, yağ, filtre veya parça değişimi malzemeyi kendim alır ustaya sadece işçilik veririm. Hiçbir usta parça kodu bulup parça satın almaz. ...

Parça kodlarını bilmek gerçekten önemli. Bu sayede puntoya Filtron karbonlu polen filtresini 40 TL'ye alabildim. :)

Ozer77
07/04/2021, 18:02
Punto uygun fiyatlı "canını yeriz" ama Opel de başka şimdi. 1.6 dizelleri çok fena gaza basınca 320 tork, güzel duygular yaşatır. Kazasız belasız.

Konu sahibi arkadaşımızın tamir giderleri normal. Ben prensip olarak arabamı bırakıp gitmemeye özen gösteririm. Yapılacak iş nys, yağ, filtre veya parça değişimi malzemeyi kendim alır ustaya sadece işçilik veririm. Hiçbir usta parça kodu bulup parça satın almaz. Özer beyin de dediği gibi sökülen parçaları da mutlaka almak gerekiyor.Artık cebi düşünür olduk feyzullah ustam. [emoji847]

Kesinlikle bende parçaları alır işçilik veririm. Yan sanayıde taksa orjinal taktım diyebiliyor günümüzün ustaları [emoji23]

feyzullah
08/04/2021, 23:32
Artık cebi düşünür olduk feyzullah ustam. [emoji847]

Kesinlikle bende parçaları alır işçilik veririm. Yan sanayıde taksa orjinal taktım diyebiliyor günümüzün ustaları [emoji23]

Cebi mecbur düşünmek zorundayız. Parça konusunda ustaya da bişey diyemem. Adam akşama kadar türlü ve çeşit arabaya bakıyor. Her değiştiği parçayı koduyla vs. aramaya kalksa iş yapamaz. Bir yerde parçanın insafına kalıyor iş. En doğrusu kendi işimizi kendimiz takip etmek. Sizin aracınızı sizden daha iyi biçimde kimse tanıyamaz bilemez.

Han
09/04/2021, 11:25
onada kılıf bulmuşlar hangi parçayı taktın orijinalmi diyorsun *

el cevap : Yerli orijinal abi bu garantili deyip geçiştiriyorlar.

cmhrky
09/04/2021, 19:37
40 TL'ye aldığım Filtron karbonlu polen filtresi 32 TL'ye kargo dahil alınabiliyor. Parça kodu bilmenin faydaları...

gpmesud
11/04/2021, 16:04
parça kodlarınıda basıyorlar artık sahtelere o yuzden guvenılır yerlerden almanızı tavsiye ederim.