PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 167 km. Hızla Trafik Cezası Yardım

feyzullah
05/04/2021, 14:19
Arkadaşlar merhaba;
Az önce ilginç bir ceza bildirimi aldım. Gen ay memlekete gidip gelmiştim. Dönerken, Kocaeli körfez İstanbul yönünde 167 km. hızla radar girmişim hız sınırımı aştığım için 652 TL ceza gelmiş.120-130 bandında geldiğimi hatırlıyorum. Tüplü 1.4 fire Punto ile 167 km. hız ne demek? Mantıklı bir izahı yok bassam da araba o kadar hız yapmaz. Fotoğraf falan yok gelen evrakta sadece tutanak var.
İtiraz etsem ne olur, bu konuda yol gösterici nitelikte tecrübesi olan var mı?

alixxx
05/04/2021, 14:28
Cezayı ödeyip itiraz edin yoksa red kararı çıkarsa faiziyle alırlar.

RMX2170 cihazımdan gönderildi

feyzullah
05/04/2021, 14:39
Cezayı ödeyip itiraz edin yoksa red kararı çıkarsa faiziyle alırlar.

RMX2170 cihazımdan gönderildi

Fotoğraf, delil vs. yok. Tutanak tuttum gönderdim demişler resmen. Olmadı indirimli ödeyip itiraz edeceğim. İnternette örnek şablonlar var. Ne kadar sürede sonuçlanır. İlk derece mahkemesi iptal ediyor mu? Bir ceza için Yargıtay'a kadar gitmeyelim sonra.

ondermurat
05/04/2021, 21:52
Önce ödeyin, ardından Uyap üzerinden e-devletinizle giriş yapıp itiraz başvurunuzu yapabilirsiniz.

feyzullah
05/04/2021, 23:11
Bugün ödemeyi yaptım. İnternette epey araştırdım. Bana gelen tebliğde fotoğraf yok ama mahkeme sürecinde hakim delil istediği zaman emniyet fotoğraf gönderir mi? Eğer kaybedersem, cüzi bir mahkeme masrafı ve EGM avukat ücreti ödeyeceğim.

Yalnız garip olan, 77 bg tüplü arabayla 167 km. hızla radara giemiş olmak. Şimdi radar cihazı iki üç km. Düşük olarak ölçüyormuş. Bu hesapla 170 km. hızla (gps'e göre) radara girmişim. Yani arabanın ibresi 182-185 falan gösteriyor. Tüplü punto ile bu hız mümkün değil, kaldı ki araba bu hıza çıksa da ben o kadar basmam. O gün her zamanki gibi 120 km. hıza Cruise controlü ayarladığımı çok iyi hatırlıyorum. Ama kısmet bakalım.

halils2
05/04/2021, 23:23
Geçmiş olsun Feyzullah, geçen yıl 6 Mayıs'ta 159la bende girmiştim radara, ama itiraz etmedim göre göre girdim çünkü. LPG li punto 195kmh Lara kadar çıkabiliyor, bir kaç defa denemiştim, biraz meyil şart ve araç boşken ☺️ geçmiş olsun tekrar kardeşim.

feyzullah
05/04/2021, 23:45
Geçmiş olsun Feyzullah, geçen yıl 6 Mayıs'ta 159la bende girmiştim radara, ama itiraz etmedim göre göre girdim çünkü. LPG li punto 195kmh Lara kadar çıkabiliyor, bir kaç defa denemiştim, biraz meyil şart ve araç boşken ☺️ geçmiş olsun tekrar kardeşim.

Abi eyvallah teşekkür ederim. 159'un yakışıklı çek hikayesini anlatmıştın hatırlıyorum :) O kadar bassam hiç itirazım olmaz paşa paşa öderim de basmadığım halde yazılmış olması kanıma dokundu biraz. 1.4 fire 192'de şanzıman bitiyor devir kesiciye giriyor abi.

arenas
06/04/2021, 09:26
Geçmiş olsun,
ben de geçen ay şehiriçi trafiğinde sanırım ekip otosundan ceza yemişim,144₺ ,trafik kurallarına ve işaretlerine uymamaktan.Tebligatta foto falan yok.Araç kamera kayıtlarını inceledim arkalı önlü,ceza saatinde kusurlu bir hareketim yok.Köşede durmuş ekip otosu kafalarına göre yazıyorlar.İtiraz etmek için şimdi Anadolu adliyesine git,bu korona zamanı sıra bekle vs uğraşmadım,indirimli 108₺ ödedim.
Bu aralar suçlu/suçsuz herkese trafik cezası geliyor.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

feyzullah
06/04/2021, 10:22
Geçmiş olsun,
ben de geçen ay şehiriçi trafiğinde sanırım ekip otosundan ceza yemişim,144₺ ,trafik kurallarına ve işaretlerine uymamaktan.Tebligatta foto falan yok.Araç kamera kayıtlarını inceledim arkalı önlü,ceza saatinde kusurlu bir hareketim yok.Köşede durmuş ekip otosu kafalarına göre yazıyorlar.İtiraz etmek için şimdi Anadolu adliyesine git,bu korona zamanı sıra bekle vs uğraşmadım,indirimli 108₺ ödedim.
Bu aralar suçlu/suçsuz herkese trafik cezası geliyor.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Size de çok geçmiş olsun. Bizim memlekette hukuk yoluyla bir zararı telafi etmek insanı öldürür bunu biliyorum. Tüplü fire Punto 167 km. hız ne Allah aşkına :) dün ödedim indirimli 489 TL. Ama itiraz konusuna bakacağım. İtiraz edersem yazarım burdan süreci.

gurkanakbala
06/04/2021, 11:17
Km gostergesinde 200 ü bile gördüm ben gerçekte ne yaptı bilemem de.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan gönderildi

Ceyhun
06/04/2021, 11:22
ödeyip itiraz edin ve cimere şikayet edin mutlaka. Geçen hafta parasını ödediğim cep otoparkından çekildi aracım. "OTOPARKTAN" 300TL ye mal oldu. bir daha tek şeritli yolda, yolun ortasına bırakıp gideceğim :)

Ozer77
06/04/2021, 12:50
@feyzullah geçmiş olsun ustad.. çok garip bi hadise olmuş. İnş çözüme ulaşır.

feyzullah
06/04/2021, 14:45
ödeyip itiraz edin ve cimere şikayet edin mutlaka. Geçen hafta parasını ödediğim cep otoparkından çekildi aracım. "OTOPARKTAN" 300TL ye mal oldu. bir daha tek şeritli yolda, yolun ortasına bırakıp gideceğim :)

Gerçekten garip uygulamalar. Adamlar delil olmadan tutanağı gönderiyor. Şimdi delil sunamayacaklarını bilsem itiraz ederim. Ama olur abuk sabuk bir fotoğraf yanında 167 km. yazar hakim daha fazla kanıt aramaz yapıştırır geçer. Etkili bir hukuk yolu yok maalesef izlenecek.

feyzullah
06/04/2021, 14:46
@feyzullah geçmiş olsun ustad.. çok garip bi hadise olmuş. İnş çözüme ulaşır.

Azizim çok teşekkür ederim. Bakalım soruşturuyorum, araştırıyorum.

EB1983
11/04/2021, 22:28
e devlet de bişey yok mu...baktınız mı