PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2007 punto motor arıza lambası

Sonerozgnc
29/03/2021, 19:06
Herkese merhaba
Aracım 50-60 km yol yapınca motor ariza ışığını yakıyor.stop edip calistiriyorum vs vs Ama düzelmiyor.gdecegim yere varıyorum 1 gece araba bekliyor sabah calisitiriyorum ozaman düzelmiş oluyor.yakit tüketimi de 8.4 e kadar çıktı.fikir verebilecek öneride bulunabilecek birisi varmı.

ondermurat
30/03/2021, 10:16
Araç nedir benzinli dizel lpg? Motor arıza kodu nedir? Bilgisayara bağlatınca hangi kod geliyor?

Sonerozgnc
30/03/2021, 16:10
Arac 1.3 dizel.bilgisayara baglatip baktirmadim hiç.motor ariza ışığı yanıyor.araci parkediyorum sonraki gün calistiriyorum gitmiş oluyor.

Adnn61
17/08/2021, 14:32
Merhaba araçdaşım anlaşılan uzun yol yaparken oluyor bu olay aracının hararet göstergesinde bir farklılık hissediyormusun hararetin düşüyor mu yada motor normal sıcaklığındayken biden 0 a düşüyormu eğer hararet göstergen biden düşüyor ise termostatın arızalı demektir ve motor ışığını yakar sabah motor soğuduğunda tekrar marş yaptığında söner bu durum aracına böyle kullanmaya devam edersen problem çıkarır tavsiyem uzun yol yaparken hararet göstergeni gözlemle dediğim gibiyse sorun 100 de 90 termostatında

Reiis
18/08/2021, 12:49
Arac 1.3 dizel.bilgisayara baglatip baktirmadim hiç.motor ariza ışığı yanıyor.araci parkediyorum sonraki gün calistiriyorum gitmiş oluyor.

arıza kodunu bilmeden sana kimse yardım edemez

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi