PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aks Sorunu

KoramiraL
11/03/2021, 15:41
Merhaba herkese,

Foruma yeni katıldım tüm foruma iyi günler dilerim sorunum şudur.

Aracımın Akslarında bir boşluk var almışken komple değiştireyim dedim garip bir sorunla karşılaştık hatta gülme krizine bile girdik diye bilirim tamircide ustalarla :)

Aracım 90 Bg Euro 4 6 ileri ASR tuşlu olan modeli, şaseye göre aldım aksları aracın üstünden otomatik vites aksları çıkınca değiştirip otomatik vites aksını aldım, bu seferde Uzun olan kısım 4 CM kısa olan taraf 2 cm idi yanılmıyorsam uzun geldi :) Aracın üstünden çıkan 42 CM benim aldığım 46 CM. kutu üzerinde Fiat 1.6 Multijet vs. diye yazıyordu acabalar aklımda kaldı.

Parça satışı yapan birisi Zonguldak'taki arkadaş ile olan konuşmadan çıkan sonuç aracın akslarını tamir ettirmek oldu bulamıyorum parça geçmişinde bu Aks'ın 7 kez mi ne parça kodu değişmiş onu bula bildik bu sorunu nasıl aşarız ne yapa biliriz, iç dış aks başlarını değiştireyim diyorum ondanda korkuyorum aldığım parçalar ya uymazsa diye şimdiden yardımcı ola bileceklere teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

gpmesud
11/03/2021, 17:49
Merhaba herkese,

Foruma yeni katıldım tüm foruma iyi günler dilerim sorunum şudur.

Aracımın Akslarında bir boşluk var almışken komple değiştireyim dedim garip bir sorunla karşılaştık hatta gülme krizine bile girdik diye bilirim tamircide ustalarla :)

Aracım 90 Bg Euro 4 6 ileri ASR tuşlu olan modeli, şaseye göre aldım aksları aracın üstünden otomatik vites aksları çıkınca değiştirip otomatik vites aksını aldım, bu seferde Uzun olan kısım 4 CM kısa olan taraf 2 cm idi yanılmıyorsam uzun geldi :) Aracın üstünden çıkan 42 CM benim aldığım 46 CM. kutu üzerinde Fiat 1.6 Multijet vs. diye yazıyordu acabalar aklımda kaldı.

Parça satışı yapan birisi Zonguldak'taki arkadaş ile olan konuşmadan çıkan sonuç aracın akslarını tamir ettirmek oldu bulamıyorum parça geçmişinde bu Aks'ın 7 kez mi ne parça kodu değişmiş onu bula bildik bu sorunu nasıl aşarız ne yapa biliriz, iç dış aks başlarını değiştireyim diyorum ondanda korkuyorum aldığım parçalar ya uymazsa diye şimdiden yardımcı ola bileceklere teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

merhabalar. hoşgeldiniz. yetkili servisten parça temini yapmayı deneyin.

KoramiraL
11/03/2021, 22:16
O aklımda zaten sorun bu parçanın yetkili serviste dahi çıkma olasılığının olmayacağı keza yan sanayi hatta birebir en kaliteli parçayı üreten firmalar bile numune istediler kafam iyice karıştı.

car_audio96
02/05/2021, 18:45
Merhaba.
Bende 6 ileri asrli 1.3 multijet kullandım .Aks sorunu olmuştu . koskoca memlekette sağ yan sanayi aks bulamamıştık sol bulmuştuk. sağ tarafı tornacıya vermiştik. orjinalleri yan sanayinin yaklaşık 4 katı . aksların bozulma sebebi ise basık kullanmak akslar iç taraftan yiyor

EB1983
04/05/2021, 09:50
Aks ses yapar mı çıt çıt çıt

Ozer77
04/05/2021, 15:43
Aks ses yapar mı çıt çıt çıtSağa sola dönüşlerdeyse eğer ,kronik sorunumuz olan amortisör takozundan olabilir.

ozgul
27/07/2021, 11:31
merhabalar 1.3 multijet 2008 model grandepunto aracımda sağ aks sorun var. 60 70 de araç titriyor özellikle yokuşta. vites düşürdüğümde kesiliyor. vites arttırınca da araba yokuşu alamıyor. 3 ve 4.vitesde sorun oluyor. Sağ Aks bulamadım. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor arkadaşlar. izmirde tanıdık usta var mı önereceğiniz? Ankarada çok iyi ustam vardı fakat tayin izmir oldu. Aciliyet söz konusu.

gpmesud
28/07/2021, 14:41
Ankara'da Ali usta var bildiğim kadarıyla face'te grubunda yöneticiler kendileri punto konusundada uzmandırlar. İzmir'de ise Oto vardı bi ara çok övüyorlardı hala duruyor mu bilmiyorum.