PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto startstop sorunu

TC Osman
11/03/2021, 09:24
Slm arkadaşlar. 2013punto easy s&s var. Bir süredir start stop devrede gözüküyor ama araç durunca stop etmiyor, bazen stop ediyor ozaman da frene basılı beklerken 2_3 saniye sonra kendi kendine çalışıyor normalde debreja basınca çalışırdı. Herhangi bir arıza ışığında yanmıyor herşeye normal gibi ama startstop devre dışı kalıyor. Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler

Ceyhun
11/03/2021, 10:30
Kalorifer açıksa ve araç iç sıcaklığı istenilen değerden düşükse motor aracın iç ısısını artırmak için çalıştırır motoru. Her hangi bir elektrik çekiyorsa araç yine çalışır motor. Birde bundan 5 ay önce bende de öyle öyle başladı bir kaç ay sonra akü gitti yetkili serviste 500TL ye almıştım sanırım tam hatırlamıyorum. Aküyü ölçtürün her hangi bir yerde sanırım ölçtürmeye ücret talep edilmiyor. Bu arada akü 63A S&S EFB. Ne 60A alın ne 70A. 63A alın.

KaanTs
12/03/2021, 20:12
Slm arkadaşlar. 2013punto easy s&s var. Bir süredir start stop devrede gözüküyor ama araç durunca stop etmiyor, bazen stop ediyor ozaman da frene basılı beklerken 2_3 saniye sonra kendi kendine çalışıyor normalde debreja basınca çalışırdı. Herhangi bir arıza ışığında yanmıyor herşeye normal gibi ama startstop devre dışı kalıyor. Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler

Akü , benzer durum olmuştu ben de