PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Isıtma bujisi sık arıza veriyor

Manken35
23/01/2021, 16:54
Merhaba benim aracım havalar soğuduğundan beri ısıtma bujisi arızası veriyor.yenibdeğişmesine rağmen bu kadar sık arıza vermemesi lazım

hayalci79
02/02/2021, 15:27
Değişmeyen bujiler arıza vermiş olabilir. Ben neredeyse yılda bir uyarı alırım, bir süre sonra da değiştiririm. Bir veya iki bujide arıza varsa sıkıntı olmaz demişlerdi. Aracın çalışmasında sıkıntı yaratıyorsa servise götürebilirsiniz. Akünüz zayıfsa o da etkilemiş olabilir tabii.

pdr42
03/02/2021, 08:00
Yeni degisim yapıldı diyorsunuz o zaman usta sizin gozunuzun onunde degistirdi mi emin misiniz? Bu konuda eminseniz akü zayıfsa belki ondanda yapabilir.

Yunus22
10/02/2021, 21:35
Öncelikle geçmiş olsun aynı sorun Fiat fiorino 2015 model aracımda 6aydır vardı genelde soğuklarda yapıyordu pek önemsemedim baktırdığımda hepsi sağlamdı 1ay önce yine lamba yaktı bil hassa ilk çalıştırmada tekrar kontrol ettirdim 2sini değiştirdiler geçen hafta yine aynı arızayı verdi bujilerin hepsi sağlam fakat elektriksel bir sıkıntı olabilir dediler ve buji rolesinde arıza çıktı daha bu gün değiştirdim yarın sabah test etme imkanım olacak size tavsiyem bujilerde bi sıkıntı yoksa elektrikçiye bi göstermeniz kazasız sağlıcakla kalın.