PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Punto Evo 1.4 Dualogic 2011/LPG Kalkışlarda ve Dönüşlerde Silkelenme/Titreme

cemhso
16/12/2020, 14:06
Arkadaşlar Öncelikle Merhaba.
Fiat Punto Evo 1.4 Dynamic Dualogic 2011 Benzin/LPG li aracım 140000 km de, aracım Kalkışlarda ve Dönüşlerde Silkelenme/Titreme yapıyor.
Aracımın 130000 km civarı baskı balatasını değiştirdim ve robotunu elden geçirtirdim Ankara'da EMCİ motora. Allah razı olsun oradaki abi işini çok ama çok iyi biliyor. 3 saatte tüm arızaları giderdi.
neyse gel gelelim aracımın tüp tesisatında komple değiştirdim takriben 125000 km de iken. en son aracımın kalorifer tesisatını baktırırken arkadaş bir su borusunu yerinden çıkardı ve her yer antifriz oldu. sonrasında araç kalkarken teklemeye başladı. arama geri gittiğimde ıslanmıştır ondandır zamanla geçer dedi ama maalesef zamanla geçmedi ve bende bir motor ustasına götürdüm aracın buji kablolarından dışarıya elektrik kaçırdığını söyledi ve buji kablolarını değiştirdim orijinaliyle (8ay önce değiştirmiştim buji ve buji kablolarını arıza olunca kablolar değişti bujilerin ilkini söktü baktı usta bujilerin iyi durumda dedi) . (ve gerçekten kablolar dışarıya elektrik veriyordu gözlerimle gördüm. İlk başta titreşim baya azalmıştı ama tam kesilmemişti. ama git gide attı ve eski haline döndü aracım. Kalkışlarda ve dönüşlerde silkelenme/titreme oluyor. ama devir alınca hiç böyle bir sorun kalmıyor. ne zamanki aracı durdurdum ve tekrar kalkmaya çalıştım yine silkelenme/titreme oluyor. bu arada şanzıman takozunu 2 ay önce değiştirdim. motor takozunu da değişeceğim. bunlardan sorun olabileceğini söyledi usta. ama sorunun bunlardan olduğunu pek düşünmüyorum. değişse bile titreşimin azalacağını ama geçmeyeceğini tahmin ediyorum. lütfen bu konu ile alakalı bilgisi ya da yardımı olacak varsa yazsın. şimdiden teşekkür ederim.

Ozer77
17/12/2020, 08:20
Merhaba. Dediklerine bakarak bi volant kalmış sanki titreşime sebep olabilecek.
Benzindede titretiyor mu

harikeyn
02/07/2022, 18:16
sorunnu nasıl çözdünüz ?