PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto 2012 1.4 s&s lounge dualogic (Yardımlarınızı bekliyorum)

punkbunny
13/12/2020, 12:37
Herkese merhabalar foruma dün üye oldum bugün de ilk defa konu açıyorum. Umarım konuyu doğru yere açmışımdır forumda yeni olduğum için bilmiyorum.

Başlıkta bahsettiğim aracı almak üzereyim. Forumlardan incelediğim kadarıyla city mod ve şanzıman sıkıntısı bu arabanın sıklıkla görülen arızaları.

Şanzıman konusu beni çok korkutuyor fiat servisine almadan önce baktıracağım ancak yeterli olur mu sizce başka bi' şanzımancıya götürmeli miyim ?

Merak ettiğim ikinci husus ise şu;

Sahibinden üzerinden araçlara baktığımda

Düz 1.4
Evo 1.4
Grande 1.4 var.

Bunların içinde benim alacağım düz 1.4'de fire yok . Ancak şanzıman ve diğer arızalar ile ilgili inceleme yaptığımda hep fire ya da evo 1.4 ile alakalı konular açılmış. Benim alacağım aracın bu diğer ikisinden farkı nedir ?

Şimdiden çok teşekkürler. Umarım uzun yıllar forumu kullanırım.

punkbunny
14/12/2020, 11:44
Anladım ki forum işleri artık bitmiş :) Facebook bitirmiş buraları. Aynı soruyu facebook'ta sorduğumda her 10 dakikada bir cevap geliyor. Ben donanımhaber kullanıyorum 15 yıldır forum kültürüne alışığım ne yazık ki burası aynı şekilde ilerlememiş.

Herkese iyi günler dilerim

cmhrky
14/12/2020, 12:48
Evet forum bitmiş. Çünkü forumda kimse arama yapmadan soru sorup gidiyor. Aslında sorulanların büyük çoğunluğu zaten forumda var. Sorun forumu kullanamamakta.

Facebook gruplarının kalıcı bir kaynak olması imkansız.

Ozer77
14/12/2020, 13:05
Evet forum bitmiş. Çünkü forumda kimse arama yapmadan soru sorup gidiyor. Aslında sorulanların büyük çoğunluğu zaten forumda var. Sorun forumu kullanamamakta.

Facebook gruplarının kalıcı bir kaynak olması imkansız.Kesinlikle katılıyorum. Son 2yılda baya aktiftim ama insanlar neredeyse marşa basıyorum araba çalışıyor sizce normal mi diye sorucaklar.

Bende 1.4 grande otomatik kullanıcısıyım bundan öncede 1.3 linea otomatik vardı. Biraz özen ve okşayarak kullanırsan başını agrıtmaz. He bide alırken fazla kurcalanmamışı bulman gerek.

Han
14/12/2020, 14:36
[QUOTE=Ozer77;1040224]Kesinlikle katılıyorum. Son 2yılda baya aktiftim ama insanlar neredeyse marşa basıyorum araba çalışıyor sizce normal mi diye sorucaklar.

:) hocam güldürdün beni

Ozer77
14/12/2020, 15:08
[QUOTE=Ozer77;1040224]Kesinlikle katılıyorum. Son 2yılda baya aktiftim ama insanlar neredeyse marşa basıyorum araba çalışıyor sizce normal mi diye sorucaklar.

:) hocam güldürdün beniYanlışsam düzeltin lütfen [emoji846][emoji846]

Han
14/12/2020, 16:05
[QUOTE=Han;1040227]Yanlışsam düzeltin lütfen [emoji846][emoji846]

sanuna kadar katılıyorum.ayrıca arabanın marşa basıp çalışmasının normal olduğunu öğrenen cevabını alan birdaha foruma uğramıyor.taki aracı bir daha arıza verene kadar.forum 5 bilemedin 6 kişiyle dönüyor onlarda her konuya hakim olmadığından bazı soruların cevapları malesef havada kalıyor

Ozer77
14/12/2020, 21:48
[QUOTE=Ozer77;1040230]

sanuna kadar katılıyorum.ayrıca arabanın marşa basıp çalışmasının normal olduğunu öğrenen cevabını alan birdaha foruma uğramıyor.taki aracı bir daha arıza verene kadar.forum 5 bilemedin 6 kişiyle dönüyor onlarda her konuya hakim olmadığından bazı soruların cevapları malesef havada kalıyorKesinlikle hocam. Bende hergün girip bakıp cıkıyorum artık. Eskiden hergün girer mutlaka bişiler yazardım.
Zira forum ortamı bambaşka olur ama üye olanlar selam vermeden arabama bu oldu su oldu dedikleri için malesef artık geri duruyorum,üzülerek [emoji17]

punkbunny
15/12/2020, 19:41

Facebook gruplarının kalıcı bir kaynak olması imkansız.Konu açmadan önce arastırmıştım 1.4 evo ve grande farklarını. Evo ve Grande farkini buldum ancak 1.4 olarak geçen (sahibinden sitesi baz alinarak) serinin farklarini + ve - lerini goremedim. Hangi konu acaba yardımcı olur musunuz ?

Lenovo P2a42 cihazımdan gönderildi

cmhrky
15/12/2020, 20:43
Size şu konu diyemem. Sahibinden sitesine baktığınızda bahsi geçen motor seçeneği hangi yıldaki araçlarda varsa araştırmanız o şekilde olmalı.

Wikipedia grande punto ingilizce bölümünde de ayrıntılar var.

Fiat sitesinden de kullanım kılavuzunu yıllara göre indirebilirsiniz. Çoğu bilgi kullanım kılavuzlarında detaylı şekilde var.

Dualogic ile ilgili yetkili serviste işlem yapılmış geçmişi olan bir otomobil bulabilirzeniz kafanız daha rahat edebilir.

Ozer77
15/12/2020, 21:38
Grande makyajsız evo makyajlı daha ne fark olsun [emoji41]

punkbunny
15/12/2020, 21:49
Size şu konu diyemem. Sahibinden sitesine baktığınızda bahsi geçen motor seçeneği hangi yıldaki araçlarda varsa araştırmanız o şekilde olmalı.

Wikipedia grande punto ingilizce bölümünde de ayrıntılar var.

Fiat sitesinden de kullanım kılavuzunu yıllara göre indirebilirsiniz. Çoğu bilgi kullanım kılavuzlarında detaylı şekilde var.

Dualogic ile ilgili yetkili serviste işlem yapılmış geçmişi olan bir otomobil bulabilirzeniz kafanız daha rahat edebilir.kilavuz konusu cok mantikli tesekkurler

Lenovo P2a42 cihazımdan gönderildi