PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor yağ basıncı uyarısı

thilarr
07/12/2020, 11:01
Aracım 1 yıl önce bakımdan çıkardığım ertesi günü motor yağ basıncı uyarısı verdi filtreler orjinal opar takıldı kısaca serviste yaptırdığım için orjinal kullanıldı herşey üstünden bir kaç bakım daha geçmesine rağmen soğuk havalarda ilk marsta yağ lambası geç sönüyor ve motor yağ basıncı düşük uyarısı veriyor gün içerisinde bir daha almıyorum özellikle uzun süre çalışmadığı zaman da veriyor bosh marka filtre ürünleri denedim yag markalarının neredeyse hepsini denedim sorun çözülmedi başına gelen var mı çözüme ulaşan şimdiden teşekkür ederim karter de ezik delik vs yok yağ müşürü de değişti

smd
07/12/2020, 14:07
Aracım 1 yıl önce bakımdan çıkardığım ertesi günü motor yağ basıncı uyarısı verdi filtreler orjinal opar takıldı kısaca serviste yaptırdığım için orjinal kullanıldı herşey üstünden bir kaç bakım daha geçmesine rağmen soğuk havalarda ilk marsta yağ lambası geç sönüyor ve motor yağ basıncı düşük uyarısı veriyor gün içerisinde bir daha almıyorum özellikle uzun süre çalışmadığı zaman da veriyor bosh marka filtre ürünleri denedim yag markalarının neredeyse hepsini denedim sorun çözülmedi başına gelen var mı çözüme ulaşan şimdiden teşekkür ederim karter de ezik delik vs yok yağ müşürü de değişti

Geçen sene benimde başıma geldi aracınız dzielse büyük ihtimal yağ pompası 1. ise karterin içindeki filtre tıkanmıştır karteri açtırıp temizletin benimki öyle düzelmişti
ri

thilarr
07/12/2020, 15:49
Geçen sene benimde başıma geldi aracınız dzielse büyük ihtimal yağ pompası 1. ise karterin içindeki filtre tıkanmıştır karteri açtırıp temizletin benimki öyle düzelmişti
riAracim benzin LPG karteri açtığımızda filtre temiz görünüyordu içine bakılmadi tabi ağzı temizdi

Redmi Note 9 Pro cihazımdan gönderildi

smd
07/12/2020, 16:37
Aracim benzin LPG karteri açtığımızda filtre temiz görünüyordu içine bakılmadi tabi ağzı temizdi

Benim karter içerisindeki yağ filtre borusunu söküp balata spreyiyle temizlemiştik benimkide temiz görünüyordu bi denemenizi öneririm kullandığınız yağ ne acaba

thilarr
07/12/2020, 17:58
Benim karter içerisindeki yağ filtre borusunu söküp balata spreyiyle temizlemiştik benimkide temiz görünüyordu bi denemenizi öneririm kullandığınız yağ ne acabaMobile ESP 5w30 kullandik en son bosh servisinde yaptırdım bakımı

phantasmagoria
08/12/2020, 22:34
Soğuk havada aracı hafif meyilli yere parkettiğimde 2-3 gün kullanmadığımda bende de oluyor.yazın aynı sıkıntı olmuyordu.bakımı en son ağustosta yaptırmıştım.devam ederse ustaya götüreceğim

cbsci
12/12/2020, 18:36
Yasadiginiz yer soguk bir yermi acaba

thilarr
12/12/2020, 18:43
Konya'da yaşıyorum hocam normal şartlarda yapmaması lazım

smd
12/12/2020, 18:49
Mobile ESP 5w30 kullandik en son bosh servisinde yaptırdım bakımı

Hocam ben olsam derhal karter filtresini temizlerdim olmadı yağ pompasını daha büyük soruna yol açabilir