PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo -Torpido (Hava Yastığı) Çatlağı Hakkında

ege298
08/11/2020, 19:25
Merhaba

2011 yılında bayiden almış olduğum sıfır km Punto Evo model aracımın yolcu tarafında bulunan hava yastığı bölgesinde bugün çatlak oluştuğunu farkettim.

Yaklaşık 2 saat boyunca konu ile ilgili yapmış olduğum araştırmalar neticesinde, bu çatlağın 2007 yılından bu yana birçok Punto model araçta kronik bir problem olduğunu öğrendim. Konu ile ilgili bir çok kişinin önce servise gittiğini veya fabrikayı aradığını fakat bir çözüm alamadığını, bazı arkadaşların ise Tüketici Hakem Heyetine başvuruda bulunduğunu okudum. Sonuç olarak bir çok kişinin olumsuz cevap aldığı ve çözüm bulamadığını anladım.

Çatlak ile ilgili 2 resim ekte olup, yakın zamanda bu tarz bir problem ile karşılaşıp sonuç alabilen veya problemini farklı bir şekilde (sanayide bir usta) giderebilen var mı ? yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

fawori
09/11/2020, 00:24
konya karabay oto var

ondermurat
10/11/2020, 12:23
Punto göğüs çatlağı Fiat'ın büyük prestij kaybına neden olan yıllardır çözülemeyen kronik sorun maalesef.

Pharmatonfk
01/09/2023, 01:28
Fiat Punto 2016 model 1.4 benzin/LPG'li 92.400 km'de olan aracımda ön yolcu torpido göğsü üstünde ki airbag'de çatlak oluştu. Mardin Fiat Umur Yetkili servise gittim, eksper ve rapor tuttular. Kendileri de kullanıcı hatası olmadığını söylemelerine rağmen ve birçok Fiat aracında aynı sıkıntı görülmüş olup kronik sorun olduğunu ve kalitesiz malzeme kullanıldığından fabrikasyon hata olmasını söylemelerine rağmen Fiat firması parça değişimini ücretsiz yapması gerekirken benden 29000 TL ücret istiyorlar. %60 iyi niyet göstergesi servis karşılayacak, %40 müşteri tarafından karşılanacak teklifi verdiler. 10 yıl ve 150000 km kriterlerini aşmama rağmen ücretsiz değişim için emsal kararlar olmasına rağmen Fiat/TOFAŞ firmasından ücretsiz değişim talep ediyorum. Aksi takdirde yasal olan bütün haklarımı kullanacağım.