PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto elektrik sorunu

oguzbozok
22/10/2020, 16:33
Merhaba,bugün aracımda akü lambası yandı ve direksiyon sertleşti.Dinamo sorunu olduğunu öğrendim.Tamir ettirdim fakat eve gelince farkettim.Aracın kontağında anahtar olmasa bile camlar açılıp kapanıyor,radyoyu açıp kapatabiliyorum.Daha önce böyle değildi ,anahtarı çektiğim zaman camları açamıyordum.Basit bir çözümü var gibi ama bulamadım.Elektrikçiye gitmeden bunu halledebilir miyim?

YunusEmreA
23/10/2020, 22:17
Normalde de anahtar takılı değilken radyoyu açıp kapatabilirsiniz, olması gereken de zaten bu.
Camlar için ise anahtarı çıkarıp çıkarmadığımı hatırlamıyorum ancak aracı stop ettiğinizde kapılardan hiçbirisini açmazsanız 20 30 saniye kadar camları yine açıp kapatabiliyorsunuz o da aracın özelliklerinden birisi.

oguzbozok
24/10/2020, 11:32
Normalde de anahtar takılı değilken radyoyu açıp kapatabilirsiniz, olması gereken de zaten bu.
Camlar için ise anahtarı çıkarıp çıkarmadığımı hatırlamıyorum ancak aracı stop ettiğinizde kapılardan hiçbirisini açmazsanız 20 30 saniye kadar camları yine açıp kapatabiliyorsunuz o da aracın özelliklerinden birisi.

Teşekkür ederim o zaman sıkıntı yok,aracı aldığımdan beri anahtarsız radyo açılmadığı için sorun oluştu sandım.(Konuya şarj dinamosu arızası için gelen olursa diye yazıyorum,maslak oto sanayi öztürk dinamoda rulman ve rotor değişti 230 lira verdim,dinamonun sökülüp takılması için de yandaki tamirciye 150 lira işçilik verdim.)