PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk marşta dengesizlik ve tak sesi

Necati0123
18/10/2020, 09:48
2011 model 1.4 Grande fire active puntom var aracım iki defa sabah ilk marşta araç çok dengesiz çalıştı araç bildiğin sallandı sesi de boğulmuş gibi oldu bugün yine ilk marşta yine araç aynı şekilde dengesiz çalıştı bende video çekmeyi düşündüm ancak bu seferde araçtan tak tak diye ses gelmeye başladı bu ses gelince zarar verir diye geri stop ettim araç stop edip ikinci marşta veya sonrasında herhangi bir sıkıntı olmuyor ustaya bıraktım geceden orada yapmadı herhangi bir sorun yok dedi başına böyle bişey gelen varsa yardımcı olursa sevinirim

gpmesud
18/10/2020, 13:04
araç lpg li mi ?

Necati0123
18/10/2020, 14:47
araç lpg li mi ?

Evet LPG li

gpmesud
18/10/2020, 19:08
arac ılk calıstıgı zaman bu tarz durum lpg li araçlarda olabilmekte. ama ısındıktan sonra normale donmesı lazım bu en azından lpg lıler ıcın böyle.
bız uzaktan yorum yapıyoruz aracın yıllık lpg bakımı yapıldımı yapılmadımı bılmıyorum.
sız ustanıza varınca arac ısındıgı ıcın belırtıyı usta goremıyordur net bırsey solemek o yuzden zorlasıyor. banzen bu lpg beynınden kaynaklanabılıyor.

Necati0123
18/10/2020, 22:50
arac ılk calıstıgı zaman bu tarz durum lpg li araçlarda olabilmekte. ama ısındıktan sonra normale donmesı lazım bu en azından lpg lıler ıcın böyle.
bız uzaktan yorum yapıyoruz aracın yıllık lpg bakımı yapıldımı yapılmadımı bılmıyorum.
sız ustanıza varınca arac ısındıgı ıcın belırtıyı usta goremıyordur net bırsey solemek o yuzden zorlasıyor. banzen bu lpg beynınden kaynaklanabılıyor.
Bende anlamadım video çekmek istedim ses gelince stop ettim başka da yapmadı bı kaç gün benzin de kullanmayı deneyeceğim aracımın bakımlarını yaptırıyorum ancak tekrar dan genel bir baktırmak gerekiyor heralde

Han
19/10/2020, 08:49
aynı sorun geçen hafta başıma geldi bir süre takip ettim baktım ses geçmiyor sabahları ilk çalıştırmada 4 yada 5 bazen 6 kere çok net tak tak sesi duyuluyor.benim aracın lpg regülatörü şöför koltuğuna oturduğumda motorun sağ tarafında sesi dinledim oradan geliyor.lpg ustasına gittim bilgisayara bağladı etti bir hata vermemiş abi geceden bırak bakalım dedi bende bırakmadım sonra tekleme şikayetiyle geri gittim,regülatöre gaz kaçağı ölçümü yaptı cihaz en üst seviyeden uyarı verdi ve regülatörü değiştirdik. (300 tl) bu vesile ile tak tak seside gitti yani sorun regülatörde.biri aracı çalıştırsın sizde kaputu açıp dinleyin göreceksiniz zaten.( ses motor bloğunun içinden geliyorsa o konu tamamen farklı araştırılması gerekir)

Necati0123
19/10/2020, 13:22
aynı sorun geçen hafta başıma geldi bir süre takip ettim baktım ses geçmiyor sabahları ilk çalıştırmada 4 yada 5 bazen 6 kere çok net tak tak sesi duyuluyor.benim aracın lpg regülatörü şöför koltuğuna oturduğumda motorun sağ tarafında sesi dinledim oradan geliyor.lpg ustasına gittim bilgisayara bağladı etti bir hata vermemiş abi geceden bırak bakalım dedi bende bırakmadım sonra tekleme şikayetiyle geri gittim,regülatöre gaz kaçağı ölçümü yaptı cihaz en üst seviyeden uyarı verdi ve regülatörü değiştirdik. (300 tl) bu vesile ile tak tak seside gitti yani sorun regülatörde.biri aracı çalıştırsın sizde kaputu açıp dinleyin göreceksiniz zaten.( ses motor bloğunun içinden geliyorsa o konu tamamen farklı araştırılması gerekir)

Şuan denemek amaçlı aracı benzine aldım her ilk marşta olmadığı için çalıştırmak için sürekli birini bulmak çok zor müsait olunca kaçak testi yaptıracağım cevap için teşekkür ederim