PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Belirli devir aralığında (1500-2500) motordan gelen lokurtu sesi!!! acil yardım...

idristunc
09/10/2020, 13:51
Arkadaşlar merhaba aracım 1.2 2003 palio benzinli (tüp takılı değil)

Belirli bir devir aralığında motordan gelen lokurtu sesi mevcut. Özellikle 1500-2000 veya 2500 aralığında bir lokurtu ve ya vuruntu sesi diyebileceğim ses geliyor. Rölanti de gayet sessiz bir şekilde çalışıyor, yüksek devirle her hangi bir tarif ettiğim ses fark etmiyorum ama araç yükte (gaza bastığımda) bu sesi duyabiliyorum. Konu ile ilgili olarak bu şekilde bir olay ile karşılamış forumdaş üyemiz var ise bilgi paylaşmasını önemle rica ediyorum. Basit bir tamir ile giderilebilecek bir durumu sanayide özellikle şu zaman fırsat kollayan çok usta olduğu için gerçek fiyatının üzerinde kat ve kat fiyatlar çekiliyor. başına gelmiş çevresinde böyle bir durum ile karşılasan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
teşekkürler.

stonebridge
09/10/2020, 20:18
Muhtemelen Turbo kardeşim göstermen lazım.

Berkcan525
09/10/2020, 21:17
Muhtemelen Turbo kardeşim göstermen lazım.

1.2 palioda turbo ne arar abi?

halils2
09/10/2020, 23:42
Arkadaşlar merhaba aracım 1.2 2003 palio benzinli (tüp takılı değil)

Belirli bir devir aralığında motordan gelen lokurtu sesi mevcut. Özellikle 1500-2000 veya 2500 aralığında bir lokurtu ve ya vuruntu sesi diyebileceğim ses geliyor. Rölanti de gayet sessiz bir şekilde çalışıyor, yüksek devirle her hangi bir tarif ettiğim ses fark etmiyorum ama araç yükte (gaza bastığımda) bu sesi duyabiliyorum. Konu ile ilgili olarak bu şekilde bir olay ile karşılamış forumdaş üyemiz var ise bilgi paylaşmasını önemle rica ediyorum. Basit bir tamir ile giderilebilecek bir durumu sanayide özellikle şu zaman fırsat kollayan çok usta olduğu için gerçek fiyatının üzerinde kat ve kat fiyatlar çekiliyor. başına gelmiş çevresinde böyle bir durum ile karşılasan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.
teşekkürler.

Trigerini kontrol ettir derim. Bende 2500 3500 üzeri zırıltı vardı. Zincirden çıktı.

stonebridge
10/10/2020, 12:14
Abi aynen ya :) kusura bakma 1.3 multijet sandım göz yanılması olmuş. Benzinli motorlarla ilgili hiç bilgim yok kusuruma bakma tekrar :)))))