PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farlar göz kırpıyor

Berkcan525
20/09/2020, 22:28
Selâmün aleyküm
arkadaşlar, arabanın farları göz kırpıyor selektör yapar gibi. kapatıp açınca düzeliyor ama her zaman yapmıyor tabi. ayrıca direksiyonu çevirmemde ve dörtlüleri yakınca aracın iç ve dış ışığında hafif kısılma oluyor neden. aküm 1 yıllık alternatör akımıda normal.

gpmesud
20/09/2020, 22:59
Selâmün aleyküm
arkadaşlar, arabanın farları göz kırpıyor selektör yapar gibi. kapatıp açınca düzeliyor ama her zaman yapmıyor tabi. ayrıca direksiyonu çevirmemde ve dörtlüleri yakınca aracın iç ve dış ışığında hafif kısılma oluyor neden. aküm 1 yıllık alternatör akımıda normal.

Sinyal kolunda problem var. başıma geldiği için soluyorum komple değiştirdim çözüldü. Birde kaçak varmı kontrol ettirin. Geçmiş olsun.

Berkcan525
21/09/2020, 11:29
Sinyal kolunda problem var. başıma geldiği için soluyorum komple değiştirdim çözüldü. Birde kaçak varmı kontrol ettirin. Geçmiş olsun.

teşekkür ederim cevabınız için, kaçağı kontrol ediyorum kendim multimetre ile sorun yok onda.

FIAT CEO
21/09/2020, 18:24
w.selam Arabanın içerden sellektör ve uzunları kontrol edin çalışıyorsa sinyal kolundan değil o farlar açık kalmıyorsa parklar açık kalmıyorsa yine sinyal kolundan değil sag ve sol sinyal verdiğiniz de bir sorun yok sinyal veriyorsa iki tarafada sinyal kolundan değil bu yazdıklarımın dışında ise kol ile alakalı değil başka yere yönelin

Berkcan525
21/09/2020, 19:29
w.selam Arabanın içerden sellektör ve uzunları kontrol edin çalışıyorsa sinyal kolundan değil o farlar açık kalmıyorsa parklar açık kalmıyorsa yine sinyal kolundan değil sag ve sol sinyal verdiğiniz de bir sorun yok sinyal veriyorsa iki tarafada sinyal kolundan değil bu yazdıklarımın dışında ise kol ile alakalı değil başka yere yönelin

onlarda sorun yok, başka neden kaynaklanıyor olabilir? ecu ile bağlantısı varmıdır.

Han
21/09/2020, 21:00
far ampulleri led'mi halojenmi ?

Berkcan525
21/09/2020, 21:25
far ampulleri led'mi halojenmi ?

standart halojen ampuller.

muratogmac
21/09/2020, 22:27
Ayni sorun bencede var sinyal verilen farlar kapanıp açılıyor

muratogmac
22/09/2020, 14:51
Bu gün sinyal kolunu söküp dağıttım arızayı buldum ve giderdim :)

Berkcan525
22/09/2020, 15:15
Bu gün sinyal kolunu söküp dağıttım arızayı buldum ve giderdim :)

neyde sorun varmış? kablolardamı

muratogmac
22/09/2020, 15:42
neyde sorun varmış? kablolardamı

Ustat fari açıp kapatırken çevirdiğimiz başlığın içindeki bakir plakalar zamana yenik düşmüş onların uc kısımlarını lehimle yeniledim düzeldi ama sökmesi biraz zahmetli