PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk çalışmada gelen tar tak tar sesi

smd
20/09/2020, 01:14
Araba yokuş aşağı olduğunda bir sıkıntı yok fakat düz şekilde park edildiğinde yağ lambası 2 sn geç sönüp kasnak tarafından tak tak tar tar sesi geliyor. Sizce sorun ne bir türlü bulamıyorum

baytartolgayilmaz
20/09/2020, 08:29
Yağ seviyesini kontrol etmeni öneririm.

smd
20/09/2020, 15:55
Yağ seviyesinde sorun yok hocam yaa bu renault meganların egzantrik dişlisi ses çıkarıyormuş aynı onun gibi ses çıkarıyor

M06YAVUZ
20/09/2020, 17:40
Uzun süre çalıştırmayınca ilk çalıştırmada benim aracımdada o ses geliyor bende çok merak ediyorum o sesi [emoji16]

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

gpmesud
20/09/2020, 19:30
Araba yokuş aşağı olduğunda bir sıkıntı yok fakat düz şekilde park edildiğinde yağ lambası 2 sn geç sönüp kasnak tarafından tak tak tar tar sesi geliyor. Sizce sorun ne bir türlü bulamıyorum

Aracı hergun kullanmayinca yağ süzülüyor ilk çalıştırmada yağ sirkulasyonu tamamlanana kadar gelir sonrasında varsa LPG enjektorleri ses yapabilir ama araç ısınınca normale dönmesi gerekir.

smd
21/09/2020, 01:53
abi maks 2 sn yapıyor bu sesi arabaya 18-24 saat hiç binmeyince sence normal mi yoksa sıkıntı çıkarır mı

smd
21/09/2020, 01:57
Aracı hergun kullanmayinca yağ süzülüyor ilk çalıştırmada yağ sirkulasyonu tamamlanana kadar gelir sonrasında varsa LPG enjektorleri ses yapabilir ama araç ısınınca normale dönmesi gerekir.

abi maks 2 sn yapıyor bu sesi o da arabaya 18-24 saat hiç binmeyince sence normal mi yoksa sıkıntı çıkarır mı? Ek olarak 8 ay felan önce yağ lambam geç sönüyordu karter içindeki yağ filtresi tıkandığından karter açılıp içindeki yağ filtresi temizlenince düzeldi. Sence bizim de elektrovana tıkanmış olabilir mi

smd
21/09/2020, 01:58
Uzun süre çalıştırmayınca ilk çalıştırmada benim aracımdada o ses geliyor bende çok merak ediyorum o sesi [emoji16]

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Seninki ne zamandır yapıyor bu sesi ben 6 aydırlı farketmedim ta ki sokağa çıkma yasağı gelene kadar