PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Euro 4 motora Euro 5 enjektörü! Acil yardım 🙏

19ACM03
15/09/2020, 01:03
Öncelikle herkese merhaba..
2008 model Fiat grande punto 1.3 multijet dinamik aracım var. Sabah çalıştırırken duman atma ve yokuşlarda çekişinde problem vardı. Enjektörleri revize ettirmek üzere İkitelli sanayide tavsiye üzerine birine gittim. Aracın enjektörleri revize olacak dediler. Neyse verdik aldık problem devam etti, araç bu sefer durmadan duman atmaya başladı, çekiş yok, titreme var vs 2 kere daha bakmalarına rağmen problem çözülmedi ve senin motorun arızalı o bozuyor dendi. Bende başka bir yere götürdüm. Adam kapağı kaldırdı abi buna euro 5 enjektör takmışlar senin euro 4 dedi. Her zaman uymayabilir, problem bundan kaynaklı dedi. Bir de araştırdğım kadarıyla euro 5 enjektörlerin ömrü kısa ve tamiri zor oluyormuş. Euro 4 enjektörler tamiri mümkün ve uzun ömürlüymüş bu konular hakkında kati bilgi verebilecek arkadaşlardan acil yarım rica ediyorum. 2 haftadır bu iş çok başımı ağrıttı 🙏🙏🙏

19ACM03
15/09/2020, 01:06
Öncelikle herkese merhaba..
2008 model Fiat grande punto 1.3 multijet dinamik aracım var. Sabah çalıştırırken duman atma ve yokuşlarda çekişinde problem vardı. Enjektörleri revize ettirmek üzere İkitelli sanayide tavsiye üzerine birine gittim. Aracın enjektörleri revize olacak dediler. Neyse verdik aldık problem devam etti, araç bu sefer durmadan duman atmaya başladı, çekiş yok, titreme var vs 2 kere daha bakmalarına rağmen problem çözülmedi ve senin motorun arızalı o bozuyor dendi. Bende başka bir yere götürdüm. Adam kapağı kaldırdı abi buna euro 5 enjektör takmışlar senin euro 4 dedi. Her zaman uymayabilir, problem bundan kaynaklı dedi. Bir de araştırdğım kadarıyla euro 5 enjektörlerin ömrü kısa ve tamiri zor oluyormuş. Euro 4 enjektörler tamiri mümkün ve uzun ömürlüymüş bu konular hakkında kati bilgi verebilecek arkadaşlardan acil yarım rica ediyorum. 2 haftadır bu iş çok başımı ağrıttı, uyuyamıyorum...

43sbr
15/09/2020, 11:03
Arkadaşım sen kendi soruna cevabı vermiş sin euro4 enjektör memelerinin uzun ömürlü olduğu doğru, geçen ay 200000 km de enjektörleri duman ve şakırtı dan dolayı tamir için usta aramaya başladım bulunduğum şehirde sorularıma tatmin edici
cevaplar bulamadım en yakın eskişehirden bir firmayı aradım uzman bosch dizel pompa yı aradım anlattım sorunu çözüm çok çabuk ve basit olduğunu söylediler.Enjektörleri sökmeden geri dönüşleri test ettiler birisi patlak çıktı tamamı söküldü enjektör uçlarının yandığını memeleri değiştirildi duman ve şakırtı sesi sorunu çözüldü.Sende tavsiyem bizim enjektörler fiat bosch kullanıyor bosch dizel servise baktırabilirsin.

FIAT CEO
15/09/2020, 13:38
Bahattin abi yazılanların hepsi doğru sizin söylediğiniz Euro 5 Enjektör Punto Evo da çıkar ve sizin arabanıza olmaz aynı şekil Linea da da çıkar ve tamiri yapılıyor deniliyor ama onun tamiri hem olmuyor hadi yaptı diyelim sağlıklı olmuyor ilk önce sizin arabanız Euro 4 ve Enjektör numaraları son 183 dür Euro 5 ise son numaralar 351 dir ve sizin araca olmaz ustanız doğru söylemiş ve doğru yoldasınız