PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Suyu Hakkında

bettersaul
12/09/2020, 09:15
Abilerim ben araçtan anlamam. Aracın suyuna bakayım dedim ama lekeden dolayı yandaki max-min göstergesinden hiç belli olmuyor bende tepeden fotosunu çektim Bu seviye normal midir? Bir de aşağı tarafta nerden geldiğini bilemediğim su birikmesi var. Su mu kaçırıyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

36382

Alt çıkıntı plastiklerin biraz altında seviyesi

36383

Ceyhun
12/09/2020, 10:12
Suyu eksik gibi geldi bana. eğer su kaçağı varsa eksik suyu tamamlayın hararet yaptırmadan derhal bir servise gösterin arızayı çözsün. Eğer hararet yükselmeye başlarsa aracı stop edin ve çekiciyle servise götürün 200TL den kaçayım derken araçtan olmayın. Geçmiş olsun.

bettersaul
12/09/2020, 10:36
Teşekkürler biraz su ekledim max a geldi demekki su normal ya da min seviyedeymiş. Hararet saati hep ortada bu hafta su kaçırma vs. görürsem göstereceğim. Zaten her gün kullanmıyorum .

Ceyhun
12/09/2020, 12:04
Önümüz kış fazla su ekleyip antifriz derecesini de düşürmeyin. Araçlarda su çok önemli mutlak suretle gözünüz üzerinde olsun.

Berkcan525
12/09/2020, 15:02
kullandıkça suyu kontrol edin, su, antifrizden fazla olmasın.

bettersaul
12/09/2020, 17:35
abilerim biriken şeyi elledim yağ , motor yağ eksiltmiş, gösterdim yağ kaçırıyor.

Han
12/09/2020, 17:50
evet görsele bakıldığında motordan yağ kaçıyor yağ kaçaklarıyla uzun süre boğuşmuş biri olarak size sabır diliyorum.gözünüzü korkutmak gibi olmasın tabi :) motorun bir kaç farklı noktasından yağ kaçan yerleri çekerseniz daha detayşı yorum yapılabilir.

bettersaul
12/09/2020, 18:17
ustaya gösterdim yaptıracaz geçen de enjektör yaptırdıydık bütün paramı araba yiyo :D

Mrpunto
13/09/2020, 17:56
Sağlam bir usta bulmadikca cok cekersin dikkat et

ayaman
16/09/2020, 01:05
Abilerim ben araçtan anlamam. Aracın suyuna bakayım dedim ama lekeden dolayı yandaki max-min göstergesinden hiç belli olmuyor bende tepeden fotosunu çektim Bu seviye normal midir? Bir de aşağı tarafta nerden geldiğini bilemediğim su birikmesi var. Su mu kaçırıyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

36382

Alt çıkıntı plastiklerin biraz altında seviyesi

36383

Gösterdiğin noktadaki yağ kaçağı yüzde 99 yağ pompa contasından kaçırıyordur; ustalar triger değişirken genellikle o contayı değişmez eğer triger değişme zamanın gelmişse trigeri de değiş derim ; çünkü usta yağ pompa contasını değişirken triger değişimi için istediği ücreti isteyeceğinden elin değmişken trigeri de değiş derim. Yağ pompa contasını katti suretle lancıa al satıcıların dediğine asla aldanma ısrarla lancıa iste fiyatı 110 tl ile 120 tl arasında değişiyor. Aynı zamanda bu işlem yalırken motor alt şanzuman kulağı kopuk veya catlak olabilir orası da değişebilir. Ve kayışı ve gergi rulmanını değişmeni tavsiye ederim marka kortego almanı öneririm. Karterde kaçak varsa karter sökülüp sıvı contayla sızıntı önlenmeli ve ahnı şekilde AKS'in şanzumana giren kısmında herhangi bir kaçak var mı diye kontrol ettir var ise aks keçesi alıp değişmen gerekecek.

bettersaul
12/10/2020, 20:19
abi triger falan çoğu şey yeni değişti yani bu olaydan önce değişmişti.sağol verdiğin bilgiler için .

halils2
13/10/2020, 10:24
Kardeş fotodan gördüğüm kadarıyla suyunda yap var sanki. Araç dizel sanırım. Suda yağ varsa yağ soğutucunda kaçak olabilir. 1 de o su kabının üzerinde hortum girişi var orayı bir elle bakalım oynayacak mı orda da çatlak olabilir. Triger falan değişeceksen Lancia kullanma. GM kullan. Lancialarda çakma ürün dolaşıyor diyorlar ki bu yüzden 10k olmadan tekrar triger değiştirdim.