PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yokuşta Hararet Sorunu grande punto dizel

Golge7412
20/07/2020, 23:29
Arkadaşlar geçtiğimiz haftasonu Bartın İlinden Kalkıp Ankaraya gidiyordum. 1 buçuk saat uzun yol aldım ve hafif yokuş olan tünel girişine yokuşta kapadım çıkıyordum ve tak tünelin ortasında aracım hararet yaptı ve çekip tünelin ortasında bekledim. Soğumasını hafif soğudu ve rampayı çıktım su doldurup tekrar devam etmem üzerine aracım uzun soluklu rampalarda örneğin 5. Vites 25bin 4.vites 30bin devir bandında tahmini yarım saat aynı şekilde gidildiğinde hararet yapıyor. Aracın ankara şaşmazda fan tesisatı ve fan rezitörü değişti fakat dönüşte yine hararet yaptı. Kesinlikle ankara kızılay trafiğinde şehir içlerinde araçta sorun yok tek sorun rampa ve uzun yolda şu anda araç çekişten olabildiğince düştü. Motorda üfleme yağa su karışma gibi hiçbirşey yok araçta su kaynatma ve hararet sorunu var sadece oda uzun yol ve rampada.

aslam0740
21/07/2020, 11:14
termostata bi sorun olabilir açmaya blir, birde hararet ibresi aşağı yukarı hızlı hareket ettimi, bazen tam yatar bazen sona gelir gibi

gpmesud
21/07/2020, 12:46
Araç fan açıyor yaga su karıstırma falan filan yok ıse sorun termostattadır. termostat tam acılmıyordur arıza lambası yakması lazım aslında. inşallah conta yanık degıldır. puntolarda bendede olmuştu termostat arızası tamamen acıksa genelde ibre bi anda dibe çakılır yada yükselir bende dibe iniyor surekli açık kalıyordu arac ısınmıyordu arıza lambası yakmıstı .

ayaman
21/07/2020, 15:04
Arkadaşlar geçtiğimiz haftasonu Bartın İlinden Kalkıp Ankaraya gidiyordum. 1 buçuk saat uzun yol aldım ve hafif yokuş olan tünel girişine yokuşta kapadım çıkıyordum ve tak tünelin ortasında aracım hararet yaptı ve çekip tünelin ortasında bekledim. Soğumasını hafif soğudu ve rampayı çıktım su doldurup tekrar devam etmem üzerine aracım uzun soluklu rampalarda örneğin 5. Vites 25bin 4.vites 30bin devir bandında tahmini yarım saat aynı şekilde gidildiğinde hararet yapıyor. Aracın ankara şaşmazda fan tesisatı ve fan rezitörü değişti fakat dönüşte yine hararet yaptı. Kesinlikle ankara kızılay trafiğinde şehir içlerinde araçta sorun yok tek sorun rampa ve uzun yolda şu anda araç çekişten olabildiğince düştü. Motorda üfleme yağa su karışma gibi hiçbirşey yok araçta su kaynatma ve hararet sorunu var sadece oda uzun yol ve rampada.
Termostat diyen arkadaşlar tamamen yanılıyorlar. Termostat ta sorun olsa sizin dediğinizin tam aksine termostat sürekli açık kalacağından hareret sürekli düşer yani motor ısınma seviyesine gelmez ve sürekli soğuk çalışır. Termostat olmadığı yüzde yüz. Bence iyi bir ustaya götür derim hem de hiç vakit kaybetmeden.

sakcatas
02/08/2020, 15:11
Benim de aracım fazla yüklenildiğinde hararet artmaya başlıyor gazı bırakınca 5 snyede iniyor hararet. Çözümünü bilen var mı?

sakcatas
04/08/2020, 20:58

Çözüm bulabildiniz mi?

Karakutu 16
05/08/2020, 12:27
Sorun kesinlikle termostat değil araçta su eksiltme varmı conta ile alakalı olabilir

LG-K430 cihazımdan gönderildi

ayaman
06/08/2020, 07:38
Benim de aracım fazla yüklenildiğinde hararet artmaya başlıyor gazı bırakınca 5 snyede iniyor hararet. Çözümünü bilen var mı?

Termostatı değiş

Ozer77
06/08/2020, 10:08
Devirdaimde tam görevini yapamıyor olabilir