PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima ve hava sirkülasyon tuşlarım calısmıyor yardım lütfen

kumlali gokhan
14/07/2020, 03:41
arkadaslar klıma sogutucu ve iç sirkulasyon tuslarıma bastıgımda sogutucu devreye girmiyor. fan her kademede calısıyor. klima gazı yeni basıldı. müşür ve kart saglam. soketlerde gozle gorunur bısey yok kablolarda oyle fakat ıkı tusta ışık yanmıyor nerwlere bakmam lazım. sigorta kutum su almıstı. oksitlerini temızledım. acaba kablolarda oksıt var ıletmıyormu. t5 ve t6 rölesi demısler fakat dıyagramda o roleler baska bırseyın gorunuyor klimaya ait olan en bastaki siyah role gorunuyor. ıkı tanede sıgorta gorunuyor yardım lutfen sorun body computer olablirmi ve klımaya ait ıcerdekı sıgortalara baglantısı veya sıgortası varmı. sıgortaların hepsı saglam röleleri yer dwgıstırıorum yıne bısey olmuyor

kumlali gokhan
14/07/2020, 09:35
bilgi ve tecrubesi olanlar yardımcı olablirlerse sevinirim.

kumlali gokhan
13/02/2021, 18:00
merhaba arkadaslar bugun en sonunda problemi cozdum. mutlaka birilerine faydasi olacaktir cnku yabanci forumlarda bile yok. konularin bitanesinde klimanin ve hava sirkulasyonun ortak elektrik semasi var once onu bulun.benim skintim f38 den snra sgorta kutusu altindaki kendimize yakin olan soketin 20 nolu pine giden kablosu çürümüş ama gozle gorunmiyor ben pini sokemedim kabloya bi kac el attim elmde kaldi ve o kabloyu t6 rolesinin 87 nolu bacagina bagladim ve klima tusum ile sirkulasyon tuslarim aktif oldu artik kompresor devreye griyor sirkulasyon calisiyor. oncesinde bize yakin yani sofor kapi tarafnda drunca bize yakin olan soketin 20 nolu pinine toplu igne sokup pine degdirdim pinin arkasndaki kabloyu biraz kestim ve multimetrenin uclarini kablo ve pine degdirdim hepsinde saglam fakat 20 nolu enerji gecrmiyordu ve kabloyu koparip t6 rolesinin 87 nolu bacagina bagladim tamamfir. 85 ve 30a baglayincada sknti olmadi bilemeicem