PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bakım yardım

Fenerli86
22/05/2020, 15:07
Arkadaşlar bakım yaptırcam da ilk önce hangisi egr mi enjektör mü bakım için öncelik hayırlı günler 2012 fiat punto 1.3 multijet pop aracım 👍

Cleve
22/05/2020, 20:11
Arkadaşlar bakım yaptırcam da ilk önce hangisi egr mi enjektör mü bakım için öncelik hayırlı günler 2012 fiat punto 1.3 multijet pop aracım 👍

Aracınız kaç km de , daha önce egr temizlendiyse gerek yok egr kisa zamanda kirlenmiyor.
Enjektör için sorun vermeden dokunmayin diyorlar genelde yani periyodik bir bakimi yok diye biliyorum.

Fenerli86
22/05/2020, 21:09
Aracınız kaç km de , daha önce egr temizlendiyse gerek yok egr kisa zamanda kirlenmiyor.
Enjektör için sorun vermeden dokunmayin diyorlar genelde yani periyodik bir bakimi yok diye biliyorum.

217 binde aracım beyaz duman atıyor yol yaparken 5 dk sonra kesiyor şu sıralar olmadı ama öyle yani

Cleve
22/05/2020, 22:09
217 binde aracım beyaz duman atıyor yol yaparken 5 dk sonra kesiyor şu sıralar olmadı ama öyle yani

Benim aracim da 240 binde , çalışırken atıyor bir 30 sn kadar sonra kesiyor.
Enjektörleri çekiş problemi dışında kurcalatmayi önermediler. Bildiğiniz bir yer varsa baktırın tabi ki.
Enjektör ile ilgili direk bilgim olduğundan değil fikir olsun diye yazıyorum. Temizletip ayar tutmayan cok oluyormuş.

Fenerli86
22/05/2020, 22:49
Benim aracim da 240 binde , çalışırken atıyor bir 30 sn kadar sonra kesiyor.
Enjektörleri çekiş problemi dışında kurcalatmayi önermediler. Bildiğiniz bir yer varsa baktırın tabi ki.
Enjektör ile ilgili direk bilgim olduğundan değil fikir olsun diye yazıyorum. Temizletip ayar tutmayan cok oluyormuş.

Anladım çok teşekkür ederim

aLpercLgcN
24/05/2020, 16:38
enjektorinizi kurcalatmayin lakin aracinizda kontrol ettirmeniz gereken bir şey daha var intercooler a yag basma söz konusu olabilir. onada mutlaka baktırın derim egr manifold temizliği ile birlikte map sensorunun temizliğini de unutmayin.

volkan1065
24/05/2020, 17:28
aracınız euro5 ise beyaz duman dpf temizliği esnasında atar. Sabah ilk çalıştırmada beyaz duman atıyorsa egsozdaki su buharı yada kızdırma bujilerinde sorun varsa yapabilir. Bunların dışında üst kapak çatlağında su sızıntısında dolayı beyaz duman atar ama olacağını düşünmüyorum. Euro5 enjektörler biraz hassastır fazla yakıt titreme ve ses yapımıyorsa ellettirmeyin. Euro4 enjektörlerde ise kalibrasyon temizlik faydalıdır. 217 km bir araçta EGR ve Manifolt komple sökülüp temizlenmesi faydalıdır. Yağ bakımı ile beraber yapılırsa iyi olur. Triger zinciriniz değişmedi ise değişmesi gerekir.