PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Bagaj Çakmaklığı Bağlantısı Nasıl oluyor?

bg1903
07/05/2020, 00:06
2011 Punto Evo Dynamic aracımın bagaj sol tarafında çakmaklık deliği var fakat çakmaklık yok içerisinde kablolarda mevcut muhtemelen tesisatıda var ama 15 - 20tl lik bir çakmaklık koymaktan kaçınmış Fıat. Herneyse oraya çakmaklık bağlantısını nasıl yapıcam bılen varmı (araç orj hali)
Soru 1: Hangi kablo + Hangisi - bilen varmı ?
Soru 2: Aydınlatmanında olduğu yani sol taraftaki plastik parça vidaları sökülünce komple tavana kadar ulaşan parça ilemi sökülüyor?

ayaman
08/05/2020, 13:14
2011 Punto Evo Dynamic aracımın bagaj sol tarafında çakmaklık deliği var fakat çakmaklık yok içerisinde kablolarda mevcut muhtemelen tesisatıda var ama 15 - 20tl lik bir çakmaklık koymaktan kaçınmış Fıat. Herneyse oraya çakmaklık bağlantısını nasıl yapıcam bılen varmı (araç orj hali)
Soru 1: Hangi kablo + Hangisi - bilen varmı ?
Soru 2: Aydınlatmanında olduğu yani sol taraftaki plastik parça vidaları sökülünce komple tavana kadar ulaşan parça ilemi sökülüyor?

O deliğin olduğu plastiğin içinde yüde 99 tesisatı var. Yapman gereken Siyah bakaliti sökmen tavan bakalitiyle yani arka direkteki bakalitiyle birlikte sökülüyor. Söketiyle birlikte içinde. En azından benim araçta hazırdı.

YunusEmreA
10/05/2020, 16:09
O deliğin olduğu plastiğin içinde yüde 99 tesisatı var. Yapman gereken Siyah bakaliti sökmen tavan bakalitiyle yani arka direkteki bakalitiyle birlikte sökülüyor. Söketiyle birlikte içinde. En azından benim araçta hazırdı.
Benim aracımında arka direk kaplamasının klipsli atmış biraz boşta duruyor. Hem onu düzeltmek için hemde varsa tesisatı çıkarmak için plastikleri çıkarmak istiyorum ancak tam olarak nasıl olacak emin olamadım. Bagaj lambasının olduğu siyah plastiği iki vida tutuyor onları söktüm. Şimdi üstündeki tavan plastiği ile birlikte biraz oynuyor ama komple yerinden nasıl sökeceğiz tam emin olamadım. Dikkat etmemiz gereken, çıkarmamız gereken başka yerleri var mı bu plastik parçaların?

mucar
10/05/2020, 17:17
Şu yardımcı olur sanırım:
36277

Kemeri sökmenize gerek yok.

YunusEmreA
11/05/2020, 18:05
Şu yardımcı olur sanırım:
36277

Kemeri sökmenize gerek yok.

Teşekkürler, gerçekten çok yardımcı oldu. Aracımda hazır tesisat yokmuş ancak en azından yerinden çıkmış olan klipsi takmayı başardım.