PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Start&Stop arızası yardım.

Huseyin1907
28/04/2020, 20:38
Selamun aleyküm arkadaşlar 2011 benzinli punto evo aracım var 30 km yol gittikten sonra evimin önüne geldim park ettim el frenini cektim ve aniden ekranda start stop devre dışı motoru kontrol edin uyarısı çıktı motor ışığı ve üçgen ünlem işareti yandı. start&stop devre dışı şuan tuş a basıyorum star&stop devrede diyor ama tuş üzerindeki ışık sönmüyor normalde devreye alınca sönüyor du. Tabi devre de yazsa da aktif olmuyor. çalışmıyor durunca Start&Stop bulunduğum yerde yetkili servis yok. Başına böyle bir durum gelen oldu mu arkadaşlar ?

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

KaanTs
29/04/2020, 22:24
Selamun aleyküm arkadaşlar 2011 benzinli punto evo aracım var 30 km yol gittikten sonra evimin önüne geldim park ettim el frenini cektim ve aniden ekranda start stop devre dışı motoru kontrol edin uyarısı çıktı motor ışığı ve üçgen ünlem işareti yandı. start&stop devre dışı şuan tuş a basıyorum star&stop devrede diyor ama tuş üzerindeki ışık sönmüyor normalde devreye alınca sönüyor du. Tabi devre de yazsa da aktif olmuyor. çalışmıyor durunca Start&Stop bulunduğum yerde yetkili servis yok. Başına böyle bir durum gelen oldu mu arkadaşlar ?

Akü zayıflamış olabilir. bir ara bende de oldu akü değiştirdim . Marş yaptığımda hiç bir hata yoktu bir daha da yapmadı 2 senedir hiç sıkıntı yok

Huseyin1907
30/04/2020, 18:43
Akü zayıflamış olabilir. bir ara bende de oldu akü değiştirdim . Marş yaptığımda hiç bir hata yoktu bir daha da yapmadı 2 senedir hiç sıkıntı yok

Akü yeni 2 yıllık garantisi süresi dahi dolmadı akü üzerinde ki gösterge yeşil yanıyor.
Sorun kutup basını soktum 2 dakka sonra tekrar taktim düzelmedi ertesi sabah kalkıp bindim araca düzelmiş su anlık sorun kalmadı

Huseyin1907
30/04/2020, 19:38

Bu akşam geldiğim zaman yine kontrol ettim.
Bisey yoktu az geri aldım aracı el frenini cektim çektiğim anda gene daha önce ki gibi s&s devre dışı dedi motoru kontrol edin yazısı çıktı el freninin orda s&s ile alakalı birsey var mi ki düşündürücü geldi çözemedim daha nerden olduğunu

Cleve
01/05/2020, 02:20

Start stop meşakkatli bişey diye biliyorum seat grubunda bile özellik olarak iptal edenler var bence kullanmayın sizin için cok kritik değilse
Akü 2 yillik demissiniz ama bu Start-Stop aküleri farkli oluyor ve sistem bu aküleri yoruyor.
Benim tavsiyem aküye baktirin sorun yoksa böyle devam edin Fiat araclarin herşeyi kurcaladikca elde kalıyor 😂

Huseyin1907
01/05/2020, 11:26
Start stop meşakkatli bişey diye biliyorum seat grubunda bile özellik olarak iptal edenler var bence kullanmayın sizin için cok kritik değilse
Akü 2 yillik demissiniz ama bu Start-Stop aküleri farkli oluyor ve sistem bu aküleri yoruyor.
Benim tavsiyem aküye baktirin sorun yoksa böyle devam edin Fiat araclarin herşeyi kurcaladikca elde kalıyor [emoji23]

Zaten kullanmıyorum ve sevmiyorum da fakat ekran da arıza ışığı çıkıyor motor kontrol edin yazısı vs ve bu beni rahatsız ediyor kapalı olduğu halde arıza veren biseyi de ilk defa gördüm Fiat sayesinde [emoji16]

Ozer77
01/05/2020, 12:59
Daha dur neler göreceksin @Huseyin1907 [emoji3]

KaanTs
01/05/2020, 16:04
Bu akşam geldiğim zaman yine kontrol ettim.
Bisey yoktu az geri aldım aracı el frenini cektim çektiğim anda gene daha önce ki gibi s&s devre dışı dedi motoru kontrol edin yazısı çıktı el freninin orda s&s ile alakalı birsey var mi ki düşündürücü geldi çözemedim daha nerden olduğunu

bende S&S kullanmıyorum ama benim sorun böyle çözülmüştü. belki akünün kutup başlarından olabilir . temassızlık olabilir . tekrar söküp takın düzelirse kabloları kontrol edin

volkan1065
01/05/2020, 23:54
Fren müşürünü kontrol ettirin.

Huseyin1907
02/05/2020, 00:51
Fren müşürünü kontrol ettirin.

Frene bastım el frenini cektim s&s devre dışı diyor motor kontrol edin diyor mantıklı herseyi göz önüne alıyoruz bakalım ustaya gidicez [emoji848]

Huseyin1907
02/05/2020, 00:51
Daha dur neler göreceksin @Huseyin1907 [emoji3]

Acaba iyi yapmadık mi punto evo almakta [emoji16][emoji16][emoji16]

Ozer77
02/05/2020, 01:17
Acaba iyi yapmadık mi punto evo almakta [emoji16][emoji16][emoji16]

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiMahsus aldırdım sana [emoji3][emoji3]

volkan1065
02/05/2020, 01:18
Frene bastım el frenini cektim s&s devre dışı diyor motor kontrol edin diyor mantıklı herseyi göz önüne alıyoruz bakalım ustaya gidicez [emoji848]

Aracı pc ye bağlattırın özellikle ss hatası olduğu zaman arıza kodunda kavrama yada fren müşür arızası verirse direk değişimini sağlayın.

Huseyin1907
30/05/2020, 15:57
Aracı pc ye bağlattırın özellikle ss hatası olduğu zaman arıza kodunda kavrama yada fren müşür arızası verirse direk değişimini sağlayın.

https://uploads.-cdn.com/20200530/949dba6618ba09fd5651cf9013ac2f3c.jpg
Bu hatayı verdi sildirdik ara ara tekrar aynı hatayı veriyor ve kendiliğinden sönüyor arıza ışığı çözümünü bulamadık

smd
30/05/2020, 20:09
Bende de ss çalışmıyordu yani kapatmam için ayrıyeten basmıyordum hep kapalıydı.Sonra baskı balata için akü söktüler bu sefer sürekli devreye girdi her seferinde kapatmam gerekti.Şimdi tekrardan hiç çalışmıyor.Göstergede ışık fln da yanmadı.. Kafasına göre takılıyor skdssdkj