PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MOTOR KULAĞI HAKKINDA YARDIM

Puntobordo
27/04/2020, 04:38
Arkadaşlar merhaba,
Aracımda motor kulağı arızası olduğunu biliyorum. rölantide ve yüksek devirlerde direksiyonda titrede, yüksek hızlardada (150 civarı) gaz fren debriyaj pedallarında titreşim şeklinde sorunlar var ayrıca aracın içindede trim sesi oluşturuyor. Sol motor kulağı veya takozu nasıl telafuz edilerse arızalı olduğunu düşünüyoruz.
Daha öncesinde motor kulağı değişimi yapan arkadaşlar yardımcı olabilir mi beni maliyeti endişelendiriyor. 90-110 arasında seyir ederken herhangi bir sorun yok bu nedenle devamlı erteliyorum. Ancak trim sesleri sinir bozmaya başladı. Fiyat konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olablir mi lütfen. Aracım 2012 1.3 multijet euro5 75 hp.

ayaman
27/04/2020, 10:35
Arkadaşlar merhaba,
Aracımda motor kulağı arızası olduğunu biliyorum. rölantide ve yüksek devirlerde direksiyonda titrede, yüksek hızlardada (150 civarı) gaz fren debriyaj pedallarında titreşim şeklinde sorunlar var ayrıca aracın içindede trim sesi oluşturuyor. Sol motor kulağı veya takozu nasıl telafuz edilerse arızalı olduğunu düşünüyoruz.
Daha öncesinde motor kulağı değişimi yapan arkadaşlar yardımcı olabilir mi beni maliyeti endişelendiriyor. 90-110 arasında seyir ederken herhangi bir sorun yok bu nedenle devamlı erteliyorum. Ancak trim sesleri sinir bozmaya başladı. Fiyat konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olablir mi lütfen. Aracım 2012 1.3 multijet euro5 75 hp.

Bu sorun motor kulağından olabilir. Eğer motor kulağını değiştin veya sağlamsa diğer bir neden ise lastiklerin ya dişleri büyük oranda bitmiştir veya lastik 4-5 yılını doldurmuşsa ondan da yapabilir. Benim de aynı şey başıma geldi özellikle 140 km'den sonra sanki lastiklerde balansızlık varmış gibi titreme yapıyordu dediğiniz gibi o titreme in etkisiyle trimler ses yapıyordu. Lastikleri değiştim kaymak gibi oldu. Lastik alırsan hız direnci yüksek olan lastikleri almanız tavsiye ederim; çünkü hız endeksi yüksek lastikler en yüksek hızlarda bile en konforlu sürüşü sağlıyor. Hız endeksi, lastiklerin ebatının yazdığı rakamın yanında harf ile ifade ediliyor. Örnek 185-65-15T bu sondaki harf hız endeksini ifade eder ve her harfin bir hız limiti vardır.

Cleve
27/04/2020, 12:05
Arkadaşlar merhaba,

Motor kulağı bitikse en cok rolantide belli eder kendini sanmıyorum yuksek hizlarda içeriye aşırı titreme versin.
Arac rolantide torpido veya trimleri titretiyor ve sesinde devirinde sıkıntı yoksa zaten sorun motor kulagidir.
Motor kulağı pahali bir parça değil doye biliyorum yan sanayi alabilirsiniz ,
Siz biri size degismesen olur desin iciniz rahatlasın mi istiyorsunuz anlamadım 😁

Puntobordo
27/04/2020, 19:32
Araç rölatindeyken torpido ve havalandırma kanallarından kolçaktan vs trim sesi yapıyor gaz verip 2000 devire geldiğimde ses kesiliyor. Aynı sekilde titresimde kesiliyor. Bariz olarak motor kulağı. Lastiklerim iyi durumda lastikten olduğunu sanmıyorum. 😄 orjinal parça 500-600 işcilikle 700 lirayı bulur diyorlar dogru mu

krm1983
27/04/2020, 19:55
Araç rölatindeyken torpido ve havalandırma kanallarından kolçaktan vs trim sesi yapıyor gaz verip 2000 devire geldiğimde ses kesiliyor. Aynı sekilde titresimde kesiliyor. Bariz olarak motor kulağı. Lastiklerim iyi durumda lastikten olduğunu sanmıyorum. [emoji1] orjinal parça 500-600 işcilikle 700 lirayı bulur diyorlar dogru mu

Muhtemelen orijinal parça o civardadır. Ben de Alfa Romeo aracımda değişmiştim yakın zamanda.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ozer77
27/04/2020, 20:36
İyi paraymış valla [emoji4]

ayaman
27/04/2020, 21:08
Araç rölatindeyken torpido ve havalandırma kanallarından kolçaktan vs trim sesi yapıyor gaz verip 2000 devire geldiğimde ses kesiliyor. Aynı sekilde titresimde kesiliyor. Bariz olarak motor kulağı. Lastiklerim iyi durumda lastikten olduğunu sanmıyorum. 😄 orjinal parça 500-600 işcilikle 700 lirayı bulur diyorlar dogru mu

Motor kulağı vites atarken lak Luk ses yapar. Eğer yüksek hızlarda yapıyorsa hele de 140'tan sonra balansızlık varmış gibi Azer bülbül gibi titriyorsa yüksek ihtimalle lastiklerden kaynaklanıyordur. Ben daha önce bu sorundan dolayı aks değiştim, motor kulağını değiştim, defalarca farklı yerde balans Yaptırdım vs. ustanın biri bana lastiklerinden olacağını söylemişti ben ustaya sanmam demiştim çünkü lastiklerin dişleri çok iyiydi ama 4 yıllık lastikti. hatta ne alaksı var demiştim; fakat yanıldım. Lastikleri ne zaman değiştim o zaman huzuru kavuştum.

Cleve
27/04/2020, 21:42

Yan sanayi alin elektronik veya mekanik bir parca ,
Alüminyum üzerine kauçuk kaplamadan ibaret.

Cleve
27/04/2020, 21:44
Motor kulağı vites atarken lak Luk ses yapar. Eğer yüksek hızlarda yapıyorsa hele de 140'tan sonra balansızlık varmış gibi Azer bülbül gibi titriyorsa yüksek ihtimalle lastiklerden kaynaklanıyordur. Ben daha önce bu sorundan dolayı aks değiştim, motor kulağını değiştim, defalarca farklı yerde balans Yaptırdım vs. ustanın biri bana lastiklerinden olacağını söylemişti ben ustaya sanmam demiştim çünkü lastiklerin dişleri çok iyiydi ama 4 yıllık lastikti. hatta ne alaksı var demiştim; fakat yanıldım. Lastikleri ne zaman değiştim o zaman huzuru kavuştum.

Lstiklerle ilgili farkli bir problemi olabilir ancak rolantide aşırı titreme kesinlikle takozdur.

Kamikazee
05/05/2020, 23:55
Geçen gün değiştirdim orjinalleri çok pahalı. Kaliteden kaliteye 100 tlden 350 tlye kadar fiyat verdiler 😀

Cleve
06/05/2020, 19:57
Geçen gün değiştirdim orjinalleri çok pahalı. Kaliteden kaliteye 100 tlden 350 tlye kadar fiyat verdiler 😀

Değiştirince araçta ciddi bir konfor oluşuyor 😂

Kamikazee
09/05/2020, 17:06
Motor sallanmasın diye kendimi kasardım şimdi aşırı rahatladım 😅

tekinler7
10/05/2020, 04:06
Bu zamanda iyi para ama piyasa böyle malesef