PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağ lambasi ve stop etme

Sahin54
20/04/2020, 22:46
S.a arkadaslar forumda aradim ama bulamadim bilgisi yada tecrubesi olan varsa yardimci olursa sevinirim aracim 1.4 benzin+lpg 117.000 de iki bin km önce yag degisimi yaptirdim oncesinde bir sorun yoktu ama son değişimden sonra 1 defa 30 km ile şehir içinde 2 3 defa da kalkış sirasinda yağ lambasi yandi ve stop etti kontağı kapatip yeniden çalıştırdığımda sorun ortadan kalkiyor arastirdim biraz genelde müşir yada yag pompasi demişler ustaya gittim oda kesin bisey diyemedi anlayamadim..

smd
21/04/2020, 19:20
S.a arkadaslar forumda aradim ama bulamadim bilgisi yada tecrubesi olan varsa yardimci olursa sevinirim aracim 1.4 benzin+lpg 117.000 de iki bin km önce yag degisimi yaptirdim oncesinde bir sorun yoktu ama son değişimden sonra 1 defa 30 km ile şehir içinde 2 3 defa da kalkış sirasinda yağ lambasi yandi ve stop etti kontağı kapatip yeniden çalıştırdığımda sorun ortadan kalkiyor arastirdim biraz genelde müşir yada yag pompasi demişler ustaya gittim oda kesin bisey diyemedi anlayamadim..

karterin icindeki yag filtresi tikali olabilir hocam lamba yanip stop ediyosa cok kullanmadan bi baktirin

Sahin54
21/04/2020, 21:46
Eyvallah kardeşim saol.

OZGUR AKCIL
22/04/2020, 03:38

100 bin üzerindeki araçlarda kalitesiz yağ ve filtre kullanım sonrası motor temizliği yapılmadan kirli motor üzerine tekrar tekrar yağ koyulması sonucunda karter de kirlenme olduğunu belirtiyor görüştüğüm ustalar.

aynı sorun benim aracımda var ama stop etmiyor. motor içi temizlenecek aynı zamanda ve karter sökülerek temizlenecek

Sahin54
22/04/2020, 21:51
Tesekkurler ozgur bey araba 30 bin km dir bende ve hep kaliteli yag ve filtre seti kullandim gecmisten kaynakli olabilir tabii bende karteri temizletmeyi düşünüyorum..