PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 Fire Punto 17.189 km. Benzin&LPG Gerçek Yakıt Tüketimi

feyzullah
02/04/2020, 15:59
Merhaba arkadaşlar;
Bugün LPG fiyatlarına ortalama 95 kuruşluk yüzleri gülümseten cepleri ısıtan güzel bir indirim geldi. Yeni fiyatlara alışmadan önce son 11 aylık yakıt giderlerimi, aldığım yakıtların fiyatlarını ve ortalama yakıt tüketimi bilgilerini paylaşmak istedim. 11 ay önce aracıma yaptığım yakıt vs. harcamaları takip etmek için telefonuma bir program indirdim. Bütün yakıt harcamalarını km. bilgisi girerek kaydettim. Program, yakıt fiyatları, ortalama tüketim (lt. ve fiyat bazında) bilgilerini istatistiki olarak grafiklerle sunabiliyor. Görselleri ekledim ancak kaybolma ihtimaline karşı son 17.189 km.deki yakıt harcamalarına dair ayrıntıları aşağıda yazdım.
17.189 KM. LPG YAKIT TÜKETİMİ
4.780,751 TL ücret karşılığında 1458,041 Lt. LPG almışım
17.189 km.nin genel yakıt ortalaması 8.35 lt LPG
En düşük yakıt tüketimi: 5.509 lt LPG. 19.7 kuruş tüketim.
En yüksek yakıt tüketimi: 10.75 lt LPG 0.34.5 kuruş.
100 km.de ortalama 0.80 lt. Benzin tüketmişiz.
Benzin&LPG ortalama tüketim km. başına 31 kuruş.

Bu tablodan çıkardığımız sonuç;
Benim kullanımımla en az 5.50 lt LPG tüketimi yapıyor 1.4 fire punto.
Benim kullanımımla en fazla 10.75 lt LPG tüketimi yapıyor 1.4 fire punto.

Aracı eşimle birlikte kullanıyoruz. Yeri geldi, aracı tasarruf gözeterek, yeri de geldi yakıt hesabı yapmayarak kullandık. Şehir içi, şehir dışı, dört mevsim ve. her türlü gündelik kullanım koşulu var bunun içinde. Yaz kış klima açık kullanırım bunu da ilave edeyim. 1.4 fire motorun gerçek tüketim verileri bunlar arkadaşlar.
Ayrıntılı görseller, başarabildiysem ekte.

Herkese sağlıklı günler, kazasız belasız sürüşler diliyorum.

carbas
02/04/2020, 23:28
paylaşım için teşekkürler, kesinlikle çok faydalı. Allah kaza bela vermesin

feyzullah
02/04/2020, 23:33
paylaşım için teşekkürler, kesinlikle çok faydalı. Allah kaza bela vermesinRica ederim. Burada zaman zaman şunu yaktı bunu yaktı diye paylaşıyoruz ancak bu kadar somut ve tutarlı veri yoktu. Fikir oluşturması açısından umarım faydalı olur.

SLA-L02 cihazımdan gönderildi