PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaslar dikkat nokia N95 N99 lara

Ah-MeT
08/02/2008, 00:18
selam arkadaslar belki fark etmissinizdir bu aralar 500ytl ye nokia N95 8gb N95 N99 gibi pahalı telefonların çin işi cıktı aldanıpta almamaya dikkat edin,
nokia N95 8gb nin satış fiyatı 1.500 ytl civarında turkiyeye geliş fiyatı 1.000 ytl kusur...
nasıl bişey bu çin malı nokia N95 biraz açıklayayım.
nokia N95 in yanından bile geçmiyor bugun elime alıp inceledim içereginde hiç birşey yok nokia 3310(eski modellerden) dan daha berbat
hafızası 60MB kamerasında 5 megapixel yazıyor ama 640x480 ebatında çekıyor:) menuleri turkceye cevirmeye çalışmışlar ama abuk subuk Wi-fi ozelligi yok.. anlıyacagınız normal bir telefon daha kullanışlı.
çinliler telefon imal edip uzerine nokia gibi unlu markaları yazıp taklit edip piyasaya suruyorlarmış kabu nokia N95 ama içeregi nokia 3310 dan saha berbat...
bugun az kalsın alıyorduk telefonu elime alıp inceledigimde şok oldum...
1500 ytl lilik bir telefon 500ytl ye cazip geldi ama nafile 100 ytl ye satsalar alınmaz okadar berbat..

aman arkadaslar cok dikkat edin aldanmayın üzülmenizi istemem aklınızda olsun... saygılar

femoli
08/02/2008, 10:45
valla bu topic ilaç gibi geldi bende biryerden bulmuştum daha telefonu görmedim ama iki tane sipariş verecektim 500 ytl den . Teşekürler bu yararlı topic için.:)

Ah-MeT
08/02/2008, 15:32
valla bu topic ilaç gibi geldi bende biryerden bulmuştum daha telefonu görmedim ama iki tane sipariş verecektim 500 ytl den . Teşekürler bu yararlı topic için.:)
bi işe yaradıysam cok saol:)
aman femoli dikkat :) varya okadar igrenc bir telefonki insanı telefon kullanmaktan soğutacak.

quixotic2
08/02/2008, 17:33
bilgi için teşekkürler. ama görmüştüm sanki onların üzerine noaki yazıyo :D

femoli
08/02/2008, 18:35

Yok canım o kadarda değil sizinki başka bişidir . Bu nokianın kendisi demişti ama çin min demedi.

heartfever
08/02/2008, 20:04
nokia nın çin malı olmayanı da iğrenç bana göre. yakında nokia kullanma kursları açılırsa hiç şaşırmam. her hangi bir işlem yapmak için bu kadar teferruat yaratan bir telefon nasıl en çok tutulan telefon oluyor onu da anlamış değilim ya neyse...

Ziyaretçi047
08/02/2008, 21:01
bence çin malı olan n99i baya güzel. televizyonu süper çekiyor en azından :D

Cnyt01
08/02/2008, 23:04
ahmet benim luna cakma deil oz orgınal almanyadan geldi sadece .) ayrıca n73 kullanıyorum ama onda sakatlık cıkabılır turkıyeden aldım .) kardesım saka bı yana boyle bılgı verdıgın ve arkadasları olası bı zarardan kurtardıgın ıcın ayrıca tskr ederım sana.) dedektif gibisin vaLLA .)

Ah-MeT
08/02/2008, 23:16
ahmet benim luna cakma deil oz orgınal almanyadan geldi sadece .) ayrıca n73 kullanıyorum ama onda sakatlık cıkabılır turkıyeden aldım .) kardesım saka bı yana boyle bılgı verdıgın ve arkadasları olası bı zarardan kurtardıgın ıcın ayrıca tskr ederım sana.) dedektif gibisin vaLLA .)
saol cüniytciim:) napalım be işler çok durgun boş gezıyoz piyasada ne var ne yok hepsini goruyoz kimsenin zarara girmesini istemem(halk dilinde kazık yemek) anladın:)
gerçekten oyle boyle degil cok berbat yaw bende nokia E65 var cok memnunum tavsiye ederim herkese tabi KVK genpa bandrollu olmasına dikkat edin:) saygılar

quixotic2
09/02/2008, 11:10
Yok canım o kadarda değil sizinki başka bişidir . Bu nokianın kendisi demişti ama çin min demedi.

abi internette gördüm vallahi. noaki yazıyo. hatta hürriyetin arşivine bakabilirsiniz :D

Unique_GOTH
09/02/2008, 11:44
taklidini de çıkarmışlar ama bence o kadar iyi bi telefon değil ki taklidi yapılsın @heartfever abimin dediği gibi kullanmak için baya bi kurs görmek gerekiyo hala arkadaşımın n73 ünü kullanmayı beceremiyorum en iyisi bence sony ericsson :)

Ah-MeT
09/02/2008, 13:24

bunda nokia N95 8Gb yazıordu çakma oldugu hiç belli değildi yani :)
bi ara SQNY,ADDIDAS... gibi şeyler vardı şimdide nokai ha :P tokai gibi bişi sanırım bu :)

quixotic2
09/02/2008, 13:32
neler neler var. millet sahte yapıyo ama bari adam gibi isim koy be kardeşim. ADİDOS gördüm geçen gün. gülmekten yerlere yattım.

Genius
09/02/2008, 16:48
Arkadaşım n99i'nin çin malı olanını kullanıyor ve çokda memnun. telefonda tv bile var. kulaklık takmadan radyo dinleyebiliyorsunuz. Bende piranha twix çift hatlı telefon aldım. Oda çin malı ve hiçbir problemimiz yok. Gayette başarılı bir telefon. Artık çift telefon taşımama gerek yok, çinliler bunları yapmasa biz hala nokianın ve diğer markaların pahalı telefonlarına kalıcaz. Acaba kim içimizde bir telefonu 2 seneden fazla kullanıyor. En geç 1 yıl sonra tüm telefonlar aldığınız fiyatın 10'da biri. Elimde 6111 var cep telefoncular almak bile istemiyor. Şimdi nokia 99i'ye 1500 ytl verin bakalım seneye garantiden kaç para edecek :D benim size tek tavsiyem garantisiz bir telefon alıyorsanız aldığınız yer tanıdık olsun, nazınız geçmiyorsa işiniz şansa kalmış, buda sizin alacağınız risk demektir. bu arada sahtesi 300 ytl ;) teşekkürler made in china :D

Ah-MeT
10/02/2008, 17:34
Arkadaşım n99i'nin çin malı olanını kullanıyor ve çokda memnun. telefonda tv bile var. kulaklık takmadan radyo dinleyebiliyorsunuz. Bende piranha twix çift hatlı telefon aldım. Oda çin malı ve hiçbir problemimiz yok. Gayette başarılı bir telefon. Artık çift telefon taşımama gerek yok, çinliler bunları yapmasa biz hala nokianın ve diğer markaların pahalı telefonlarına kalıcaz. Acaba kim içimizde bir telefonu 2 seneden fazla kullanıyor. En geç 1 yıl sonra tüm telefonlar aldığınız fiyatın 10'da biri. Elimde 6111 var cep telefoncular almak bile istemiyor. Şimdi nokia 99i'ye 1500 ytl verin bakalım seneye garantiden kaç para edecek :D benim size tek tavsiyem garantisiz bir telefon alıyorsanız aldığınız yer tanıdık olsun, nazınız geçmiyorsa işiniz şansa kalmış, buda sizin alacağınız risk demektir. bu arada sahtesi 300 ytl ;) teşekkürler made in china :D
tamam kardeş hayırlı olsunda benım demek istedigim orginal N99i ile aynı degil içeregi orginal N99i yi al eline menuleri dolaş bakalım elindeki ile aynımı:) ve turkcesine bak bide :)

Genius
11/02/2008, 09:48
Tabiki aynı değil, dediğin farklar mevcut ama Nokia'dan daha başarılı bir makina. Yakında 3 hatlılarıda geliyor :) Kısaca Çin malı diye kestirip atmamak lazım. Malesef ithalatçılarımızın fazla kar marjı hevesi nedeniyle piyasaya soktukları en dandik Çin malları yüzünden böyle düşünüyoruz. Bu makinayı 600 ytl civarına satıyorlar ancak değerinin o kadar olmadığını biliyoruz. Çünkü maliyetleri çok ucuza geliyor. Araştırırsanız 300 ytl.yede bulabilirsiniz. Almak yada karar vermek tabiki sizin kararınız, benimki bilgilendirme amaçlı. Elbette kimse fake bir makinaya gerçek para makinası vermek ve kandırılmak istemez.

https://img117.imageshack.us/img117/1114/dsc01018ii3.jpghttps://img235.imageshack.us/img235/6752/dsc01020hx9.jpg

https://img147.imageshack.us/img147/6759/07022008227tb0.jpg

pdr42
13/02/2008, 00:21
valla ne diyim hayırlı olsun ma ben yinede almam 300 ytl omakineye yine de cok. nedne dersen teknik servis yok garanti yok alacan herhanib i arızada at cope. biz icnlileirn cakma mp4 palyerlerinide gorduk ne kadar adi oldukları. ama zvk meselesi gule gule kullan. tv yide iyi cekiyor hani. tabi bu arada nokia da cok pahalı o ayı bir konu ama ben n95 alacagım erketeye yattım eninde sonunda o telefon 800lerden asasgı dusecek bende ozaman alacagım

Ziyaretçi047
13/02/2008, 08:25
valla bu telefondan alsam mı karar veremiyorum. tv olayı çekmesi felan iyi de menüleri felan çok dandik. eksik özelliği ne kadar aceba :)