PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çukurlardan geçerken savrulma

onuronder
29/03/2020, 13:33
Merhabalar.
Benim gp da son bi kaç haftadır ozellikle çukurlardan gecerken araçta bir savrulma ve kontrolden çıkacakmış hissiyatı alıyorum. Biraz sağa sola yalpalayıp rayına giriyor.
Son bakımında usta arka amortisorlerin patlak oldugunu ama boyle de gidebilecegini soyledigi icin degistirmeme kararı almistim. Acaba suan sorunum ondan mıdır yoksa bu dengesizlik olayi baska bir sey den olabilir mi?(lastik basınçlarım normal)

Ozer77
29/03/2020, 16:05
Patlak amortisör dalma yapar.ve daha çok esneme yapar. Sizinkide öyle sanırım

feyzullah
29/03/2020, 16:57
Merhabalar.
Benim gp da son bi kaç haftadır ozellikle çukurlardan gecerken araçta bir savrulma ve kontrolden çıkacakmış hissiyatı alıyorum. Biraz sağa sola yalpalayıp rayına giriyor.
Son bakımında usta arka amortisorlerin patlak oldugunu ama boyle de gidebilecegini soyledigi icin degistirmeme kararı almistim. Acaba suan sorunum ondan mıdır yoksa bu dengesizlik olayi baska bir sey den olabilir mi?(lastik basınçlarım normal)Amortisör araçların dengesini sağlayan en önemli unsurlardan biridir. Eğer patlak varsa güvenliğiniz açısından tamir ettirmeniz veya yenisi ile değiştirmeniz yerinde olur. Virajlarda savrulma, arka taraftan kopma sorunu yaşayabilirsiniz. Amortisör parlak olunca araç yola iyi tutanamaz. Her bakımdan riskli bir durum imkan var ise fazla uzatmadan çaresine bakmak lazım bence.

SLA-L02 cihazımdan gönderildi

raulforever
30/03/2020, 11:53
ve değişince ikisi birden değişmeli.

feyzullah
30/03/2020, 11:56
ve değişince ikisi birden değişmeli.

Elbette ikisine birden işlem yapılmalı. Amortisör üzerine uzman olan ustalar tamir yoluna da gidebiliyor. Bu sayede daha az masraf çıkıyor. İnternette videoları var amortisör tamiri ile ilgili.

Berkcan525
30/03/2020, 13:42
o amortisörleri geçikmeden değiştirin sürüş güvenliği için tehlikeli. 3-5 liradan kaçıcam derken parayla halledilmeyecek sorunlar ilede karşılaşabilirsiniz.

aveo06
30/06/2022, 21:22
Benim de sol arka amortisörüm patlak ve aynı sorunu yaşıyorum.