PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Şanzıman Robotu Yağ Damlatıyor

AbdullahBilal
06/03/2020, 22:08
Bugün Ordu alar Fiat Yetkili Servisinde şanzıman robotu yağım değişti. Usta Max seviyesinden yukarıda koydu yağı.. Sorun olmaz fazla yağı dışarı atar dedi... Aracı park edeli 2-3 saat olmadan altı göl gibi oldu normal midir?

Ozer77
06/03/2020, 22:38
Bugün Ordu alar Fiat Yetkili Servisinde şanzıman robotu yağım değişti. Usta Max seviyesinden yukarıda koydu yağı.. Sorun olmaz fazla yağı dışarı atar dedi... Aracı park edeli 2-3 saat olmadan altı göl gibi oldu normal midir?Yag değişim maliyeti ne oldu ?

Bence sabah bakıp servise gidip tekrar baktırmalısın. Eger ters durum varaa servisi aramalısın.

AbdullahBilal
06/03/2020, 22:45
Robot yağı değişimi + cihaz bağlantı ücreti + kalibrasyon + işçilik 357 TL

Ozer77
06/03/2020, 22:54
Robot yağı değişimi + cihaz bağlantı ücreti + kalibrasyon + işçilik 357 TLYağ değişimi öncesi ve sonrasında bi fark oldu mu ? Kullanımda.

Cleve
07/03/2020, 00:26
Bugün Ordu alar Fiat Yetkili Servisinde şanzıman robotu yağım değişti. Usta Max seviyesinden yukarıda koydu yağı.. Sorun olmaz fazla yağı dışarı atar dedi... Aracı park edeli 2-3 saat olmadan altı göl gibi oldu normal midir?

Fazla yağı durduğu yerde atmaz tahliyeden atar o da duruma göre.

Aracin altı islanacak kadar yağ ise aracı hareket ettirmeden yaglari kontrol edip çalıştırmadan servis çağırın

AbdullahBilal
07/03/2020, 16:14
Bu sabah servise gittim, şanzıman robot yağ haznesini açıp baktılar. Yağ Minumum ile Maksimum arasında bir yerdeydi. Daha akıtmaz dediler. Fazla yağı tahliye etmiştir dedi. Öğlen yine baktım. Yine damlatmış hemen servise gittim bu seferde 1-2 gün damlatır düzelir dedi. Bende minumum ile maximum arasındaydı eğer damlatmaya devam ederse minumumdan aşağı iner ve robotu bozar yolda kalırım dedim. Yok sistem içinde ki yağı da hazineye boşaltır yine maximumu geçer. Fazla yağ bitene kadar atacak dedi. Hayır yarın bir gün bozulursa al başına iş... Sağlam robotu bozmadılar inşallah... Sabah ilk gittiğimde aynı serviste başka usta ise normal değil dedi. Sonra aralarında bişey konuştular normal dedi oda gelip. Zaten yağı koyarken nerden açıcam napacam diye iki saat aranıyordu. Bir yağ için saatlerce uğraştı. Üstüne üstlük bozuk makinayı beyne soktu. Sonra senin aracın beyni bozuk dedi. Cihazın geçen düştüğünü de söyledi. Bende dedim senin cihazda sorun olmasın. Yok dedi. Başka araç için cihazı aldılar onda da hata verince.. Yeni bi cihaz denediler bu sefer beyne bağlandı. Hani bozuktu dedim sessiz kaldı. Güya yetkili servis... Madem yağ atacak niye fazladan koyuyosun kardeşim... Yağ doldurma için cihaz getirdi 2 tane onları kullanamayıp şişeyi delip hortum kesip onunla doldurdu göz kararı.. Bunlarda usta diye yetkili serviste çalışıyolar. Bir şey sormaya da gelmiyor. Yok 20 yıldır bu işi yapıyorum bilmem ne diye tersliyolar. Kalibrasyon yaparken ekranda stop konumuna alın sonra devam tuşuna basın, sonra mar'a getirin, start yapın diyor. Araba ise hep çalışıyor. Usta dedim komutlara niye uymuyosun. Bana işimi öğretme gibisine laf etti. Bende karışmadım sustum.. Daha kullandığın cihazı bilmiyorsun arkadaş...

AbdullahBilal
07/03/2020, 16:22
Forumda araştırdığım kadarıyla istanbulda başka bir fiat yetkili servisinde Bünyamin Usta varmış. Onun telefonunu bulup aradım. Oda bana eski yağ robota uyum sağlamıştı. Yeni yağı koyunca daha ince olduğu için akıp gider. Sorun düzelmez. Servisin değişmeden önce bunu sana söylemesi lazımdı. Bu yüzden kaç kişiyle mahkemelik oldu servisler, şanzıman robotunun komple revize edilmesi lazım. Baskı balataya bakılması lazım osu, busu, şusu kaba taslak 5.000 TL hesap çıkardı. Bide kendi özel atölyesinde yapıyormuş bu işi, hemde fiat yetkili serviste çalışıyor. Birde üstüne benden duyduğunu söyleme beni tanırlar. Benim başım ağrımasın diyor. Herkes yolunu bulmuş ülkede... Şu iş düzelmesin direkt savcılığa gidicem arkasında durmazlarsa, tüketici mahkemesine suç duyurusu... Arabam benim elim ayağım... Bütün işimi ben arabamla yapıyorum. Vay arkadaş ya... Yapacakları işin neyse ....

Ozer77
07/03/2020, 21:06
Keşke değişmeseydin yağı. Sorun varmıydı ki. Yoksa bakım için mi değiştin?

AbdullahBilal
07/03/2020, 21:38
Aracın baskı balatası ne alemde cihaza bağlayıp değerlerine baktırmak için gittim. O arada şanzıman robot yağını kontrol ettiler. Katran gibi simsiyah olmuştu. Acil değişmesi gerek dediler. Zaten cihazı beyne takınca araba vites atmadı. Yağ değiştikten 2-3 saat sonra araba yerinden kalkabildi. Sistem hava yaptı. Velhasıl robot yağının 3 yılda bir değişmesi gerekiyormuş. Benim kızdığım nokta madem fazla yağı atacak sistem niye doğru oranda koymuyorsun fazla koyuyorsun...

Ozer77
07/03/2020, 22:00
Aracın baskı balatası ne alemde cihaza bağlayıp değerlerine baktırmak için gittim. O arada şanzıman robot yağını kontrol ettiler. Katran gibi simsiyah olmuştu. Acil değişmesi gerek dediler. Zaten cihazı beyne takınca araba vites atmadı. Yağ değiştikten 2-3 saat sonra araba yerinden kalkabildi. Sistem hava yaptı. Velhasıl robot yağının 3 yılda bir değişmesi gerekiyormuş. Benim kızdığım nokta madem fazla yağı atacak sistem niye doğru oranda koymuyorsun fazla koyuyorsun...Fiatı ara ver veriştir. İşe geciksen zarar. Sağlık için lazım olsa zarar.
Maleswf ustacıklar yüzünden bu durumdayız

AbdullahBilal
08/03/2020, 09:40
Aradım kardeşim, durumu anlattım. Arabaya bi iş gelirse mesuliyet sizindir dedim. Aldığım cevap: Yolda kalırsam bu yüzden çekici ücretliymiş. Yedek araç hizmeti yokmuş. Bence Fiat İtalya bu durumlardan habersiz. Belki ücret bile ödüyordur kronik sorunlar çözülsün diye genel müdürlük bu parayı iç ediyordur diye düşünmeye başladım. Bütün dünyaya araçlarını pazarlayan bir firma bu kadar sorumsuz olamaz. İngilizcemizde yok ki arayıp italya çağrı merkezine şikayet edelim

AbdullahBilal
08/03/2020, 18:11
Bugün italya ve uluslararası resmi web siteleri üzerinden, ayrıca mail üzerinden yaşadığım sorunları, yine diğer kullanıcıların yaşadığı kronik sorunları yazdım. Bakalım ne tepki olacak :) Bunu fiat türkiye genel müdürlüğüne de bildirdim. Pazartesi günü de servise gidip şanzıman robotuna fazla yağ konunca çıkacak sorunlarla ilgili yurt dışı sitelerinden bulduğum makaleleri göstericem. Olmadı gidip dava açıcam.

Ozer77
08/03/2020, 18:18
Bu servis benim çalışan şanzımanımı çalışmaz hale getirdi diye afiş yaptırıp kapınıza park edicem de.
Her türlü sosyal medya ve gazetelerede başvurucam de.
Haber kanallarınada watsaptan atıcam de. Yani ben olsam böle yapardım.

Yetkili servis olmasa neyse ama yetkili servis

mehmetcrl
08/03/2020, 18:35
bünyamin ustadan uzak dur hiçbirşey anladığı yok kendini övüp duruyor.reseoto recai usta bostancı sanayi yada topkapıda ahmet usta var google yazarsan iletişim numaralarını bulurusun yalnız biraz kullan bakalım benimde başıma geldi belli aralıktan sonra durmuştu seviyede kalmıştı max min arasında

AbdullahBilal
09/03/2020, 20:42
Bugün tekrar servise gittim robot yağını komple değiştirip gereken seviyeye getirdiler... 1-2 saat kullandım. Aracı park ettim damlama sorunu çözüldü ancak araç daha demin 2-3 dakika vitese geçmedi... Çıldırmak üzereyim..

AbdullahBilal
10/03/2020, 15:34
Arkadaşlar Fiat'a dava açıcam. Emsal karar nasıl bulabilirim

Cleve
10/03/2020, 20:31
Arkadaşlar Fiat'a dava açıcam. Emsal karar nasıl bulabilirim

Tanidik yoksa dava açan bu tarz kararları avukatlar erişebiliyor diye biliyorum

AbdullahBilal
10/03/2020, 22:15
Bi kaç emsal karar buldum. Bu hafta içinde fiat genel müdürlük sorunumu çözmezse dava açıcam. Sonrasında lehime sonuçlanınca emsal kararı burds yayınlarım. İşine yarayanlar alır...

metay51
13/03/2020, 18:02
Robot yağ kaçağı var senin hocam yüksek ihtimal. İst'te Bostancı da Recai Usta var o senin işini çözer. Diğer taraftan servis'ten bununla ilgili belge alıp tüketici hakem heyetine şikayet açabilirsin.

AbdullahBilal
25/08/2020, 16:46
Başvurdum? 10.000 TL üst limit tazminat istedim. Mahkeme sürüyor.