PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kronik Robot Yağı Kaçağı Arızası

cunsuz
02/03/2020, 11:16
2011 model Punto Evo 1.4 71000 km aracımda kronik bilinen robot yağı kaçağı arızasıyla karşılaştım.Aracın robot tamiri 1 ay önce Ankara Kartaş yetkili serviste yapıldı ama bugün kontrol edildiğinde yağın yarıya kadar indiği ve 12bin lira karşılığında yenisinin takılması gerektiğini teklif ettiler.

Daha önce de aynı sıkıntıyı yaşayanlar olduğu için görüşünüzü almak istiyorum arkadaşlar.Fiat'la anlaşarak bu parçanın ücretsiz yolla değişimi konusunda yol izleyen arkadaşlar olmuş, izledikleri yol nasıldı ? Ankara'da bu tamiri yapabilen ve sıkıntı yaşatmayan bir servis öneriniz var mı ? Bu parçanın çıkmasını bulmak ve taktırmak ne kadar doğru ?

Şimdiden teşekkürler herkese.

ayaman
02/03/2020, 11:22
Robot yağ kaçağı nasıl kontrol ediliyor? Yağ kaçağında ne oluyor. 1.3'lerde de görülüyor mu. Derman ararken dertli gördün 😊

emekilker
02/03/2020, 13:04
fiat özel servisi emci oto var ankarada yağ kaçağı tamiri yapıyor. Önceki aracımda da sorun yaşadığımda eskişehirden ankaraya gidip yaptırmıştım.

cunsuz
02/03/2020, 13:12
Eyvallah hocam, sıkıntı çıkardı mı peki ilerleyen zamanda ? Ne kadar bir masraf çıkardı size ? Teşekkürler.

emekilker
02/03/2020, 14:12
Ben yağ kaçağından dolayı sıkıntı yaşadığımı düşünüyordum ancak benim baskı balata bitmiş, değişince sorun kalmamıştı.

Şöyle bir not düşeyim; gittiğimde arıza koduna bakıp, baskı balatadan dedi, tamam değiştirelim ancak ben yağ kaçağından şüpheleniyorum, var ise maliyeti ne olur diye sorduğumda "nasılsa robot sökülecek eğer var ise kaçak yaparız elimize yapışacak değil ya" demişti. Bunu eskişehirde hiç bir sanayi esnafında görmemiştim. Sırf bu sebeple bir daha sorun yaşasam tereddüt etmeden giderim Emci oto/mehmet ustaya. Nette biraz araştırın memnun olan çok fazla kişi var.

cunsuz
02/03/2020, 17:40
Ben yağ kaçağından dolayı sıkıntı yaşadığımı düşünüyordum ancak benim baskı balata bitmiş, değişince sorun kalmamıştı.

Şöyle bir not düşeyim; gittiğimde arıza koduna bakıp, baskı balatadan dedi, tamam değiştirelim ancak ben yağ kaçağından şüpheleniyorum, var ise maliyeti ne olur diye sorduğumda "nasılsa robot sökülecek eğer var ise kaçak yaparız elimize yapışacak değil ya" demişti. Bunu eskişehirde hiç bir sanayi esnafında görmemiştim. Sırf bu sebeple bir daha sorun yaşasam tereddüt etmeden giderim Emci oto/mehmet ustaya. Nette biraz araştırın memnun olan çok fazla kişi var.

Eyvallah hocam ilgin için teşekkür ederim.

raulforever
03/03/2020, 10:04
2011 model Punto Evo 1.4 71000 km aracımda kronik bilinen robot yağı kaçağı arızasıyla karşılaştım.Aracın robot tamiri 1 ay önce Ankara Kartaş yetkili serviste yapıldı ama bugün kontrol edildiğinde yağın yarıya kadar indiği ve 12bin lira karşılığında yenisinin takılması gerektiğini teklif ettiler.

Daha önce de aynı sıkıntıyı yaşayanlar olduğu için görüşünüzü almak istiyorum arkadaşlar.Fiat'la anlaşarak bu parçanın ücretsiz yolla değişimi konusunda yol izleyen arkadaşlar olmuş, izledikleri yol nasıldı ? Ankara'da bu tamiri yapabilen ve sıkıntı yaşatmayan bir servis öneriniz var mı ? Bu parçanın çıkmasını bulmak ve taktırmak ne kadar doğru ?

Şimdiden teşekkürler herkese.

12 bin lira mı ?

cunsuz
03/03/2020, 11:55
12 bin lira mı ?

Maalesef, şanzıman robotunun sıfır fiyatı 12 bin liraymış.Kabul etmiyorlar kronik olduğunu, bütün masrafı müşterinin üstüne bindiriyorlar.

cunsuz
03/03/2020, 12:01
Robot yağ kaçağı nasıl kontrol ediliyor? Yağ kaçağında ne oluyor. 1.3'lerde de görülüyor mu. Derman ararken dertli gördün 😊

Sağ alt tarafta siyah körüklü kablo terleme yaptıysa muhtemelen akıtıyordur, altında sac olduğu için yere damlatma yapmıyor.Vitesler geçmiyor ya da sesli geçiyor, durduk yere vites atıyor falan, en sonunda da vitesi kontrol ettirin uyarısı veriyor ve araç yolda kalıyor. 1.3'lerde durum nasıl bilmiyorum.

raulforever
03/03/2020, 13:43
Sağ alt tarafta siyah körüklü kablo terleme yaptıysa muhtemelen akıtıyordur, altında sac olduğu için yere damlatma yapmıyor.Vitesler geçmiyor ya da sesli geçiyor, durduk yere vites atıyor falan, en sonunda da vitesi kontrol ettirin uyarısı veriyor ve araç yolda kalıyor. 1.3'lerde durum nasıl bilmiyorum.

manuel vitesli araçlar yasaklanmalı :) sadece otomatik araç üretilmeli.

Cleve
04/03/2020, 10:59
Geçmiş olsun , yağ kaçağı için robot neden değişiyor anlamadim. İstanbul da servis onerebilirim .
Bu isin muhakkak tamiri oluyordur bunlar. En kötü 12 bin verip robot alacağınıza 3-4 bina araci manuele cevirim derdinden kurtulun 😂👍

cunsuz
05/03/2020, 14:00
Geçmiş olsun , yağ kaçağı için robot neden değişiyor anlamadim. İstanbul da servis onerebilirim .
Bu isin muhakkak tamiri oluyordur bunlar. En kötü 12 bin verip robot alacağınıza 3-4 bina araci manuele cevirim derdinden kurtulun 😂👍

Teşekkürler..
Yukarıdaki arkadaşın da öneri doğrultusunda Emci Oto'da Mehmet Usta temiz bi çıkma robot takarak sorunumu giderdi, uzun süreli kullanımdan sonra tekrardan son durumu paylaşırım.Herkese teşekkürler.

ayaman
05/03/2020, 14:19
Teşekkürler..
Yukarıdaki arkadaşın da öneri doğrultusunda Emci Oto'da Mehmet Usta temiz bi çıkma robot takarak sorunumu giderdi, uzun süreli kullanımdan sonra tekrardan son durumu paylaşırım.Herkese teşekkürler.

Çıkma robotun fiyatı nedir acaba?

cunsuz
05/03/2020, 14:54
Çıkma robotun fiyatı nedir acaba?

1500 - 2000 arası temiz bulunabiliyor.

Cleve
06/03/2020, 11:23
1500 - 2000 arası temiz bulunabiliyor.

Geçmiş olsun , arızayı giderdiginize sevindim inşallah çıkma parça sıkıntı yaratmaz.

Ozer77
06/03/2020, 16:03
1500 - 2000 arası temiz bulunabiliyor.Şuanki lerformans nasıl eskiye göre ?

cunsuz
06/03/2020, 18:37
Şuanki lerformans nasıl eskiye göre ?

Vites geçişleri gayet normal, kafasına göre düşürüp boşa almıyor şimdilik :)

Ozer77
06/03/2020, 18:49
Çok geçmiş olsun. İnş bidaha olmaz

ayaman
06/03/2020, 20:18
Vites geçişleri gayet normal, kafasına göre düşürüp boşa almıyor şimdilik :)

Benim araçta ara ara seyir halindeyken boşa alıyor. Acaba nedendir ki?

cunsuz
08/03/2020, 11:05
Benim araçta ara ara seyir halindeyken boşa alıyor. Acaba nedendir ki?

Muhtemelen robot yağı kaçağı vardır.Aracı lifte kaldırıp bi kontrol ettirin isterseniz hocam, ileride yolda bırakmasın.

Ozer77
08/03/2020, 11:07
Okuduklarıma göre sadece yağ ilave ettirin eksikse eğer. Ne kadar kurcalanırsa o kadar arıza cıkarıyor. İnş iyi bi usta bulursun bide. Malesef eline anahtar alan ustayım diyor [emoji849]

ayaman
08/03/2020, 11:35
Muhtemelen robot yağı kaçağı vardır.Aracı lifte kaldırıp bi kontrol ettirin isterseniz hocam, ileride yolda bırakmasın.
Teşekkürler kardeşim.

cengran
25/07/2020, 22:26
ankara'da olan arkadaşlar otomatik fiat'larda sorun ne olursa olsun emci otoya götürüp bi kontrol ettirin görüşünü alın. çözemeyeceği bişey olacağını sanmıyorum. işinin ehli ve uygun fiyatla her zaman yaptığı işe sahip çıkan gerçek bir usta.

BURSA'da otomatik puntolar konusunda uzman bir kişi var mı acaba arkadaşlar? her zaman ankara'ya emci otoya gidemiyorum maalesef :(

Punntoevoo61
11/11/2021, 15:26
fiat özel servisi emci oto var ankarada yağ kaçağı tamiri yapıyor. Önceki aracımda da sorun yaşadığımda eskişehirden ankaraya gidip yaptırmıştım.

İstanbulda yaşıyorum ama henüz bu sorunu yaşamadım umarim da yaşamam aracım 86 bin kmde evo 1.4 motor punto. Bu sorunu yaşarsam istanbulda önerebilceğiniz bi yer var mı. Ayni zamanda bakımlarını yaptırabilceğim bi yer