PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yolda giderken araç kendiliğinden boşa atıyor

ayaman
24/02/2020, 11:45
Selamlar, arkadaşlar aracım 2007 model , mjet ve otomatik vites. Araç seyir halindeyken özellikle yokuşlarda zorlayınca yani biraz sert kullanınca seyir halindeyken vites boşa düşüyor. Aracı stop edip bir kaç kez kontağı açıp kapayınca düzeliyor. Bir diğer proplem ise aracı ön ve arka giderken özellikle dük yokuşlarda ıkına tıkına kalkış yapıyor. Düz yolda sıkıntı yok. Aracın normal şekilde gidişi canavar gibi.
Aracın volanı ve baskı balatası geçen sene değiştim.

Sabah motor soğukken geç çalışıyor. Marşa basılı şekilde tutuyorum 5 saniye kadar marş basılıyken en ufak tık ses yok ve sonrasında marşı direkt alıyor. Tabi bu esnada ŞANZIMANI KONTROL ETTİRİN EL KİTABINA BAKIN uyarısı çıkıyor

ilkeren058
29/05/2020, 20:39
kardeşim aynı sorun bendede var yolda kaldık bir dahada vitese gecmedi araba sanayiye götürdüm beyin falan dediler senin araba düzeldimi bir ustaya götürdün mü?

Ozer77
29/05/2020, 21:29
Selamlar, arkadaşlar aracım 2007 model , mjet ve otomatik vites. Araç seyir halindeyken özellikle yokuşlarda zorlayınca yani biraz sert kullanınca seyir halindeyken vites boşa düşüyor. Aracı stop edip bir kaç kez kontağı açıp kapayınca düzeliyor. Bir diğer proplem ise aracı ön ve arka giderken özellikle dük yokuşlarda ıkına tıkına kalkış yapıyor. Düz yolda sıkıntı yok. Aracın normal şekilde gidişi canavar gibi.

Sabah motor soğukken geç çalışıyor. Marşa basılı şekilde tutuyorum 5 saniye kadar marş basılıyken en ufak tık ses yok ve sonrasında marşı direkt alıyor. Tabi bu esnada ŞANZIMANI KONTROL ETTİRİN EL KİTABINA BAKIN uyarısı çıkıyorNazara geldin be reis.. inş kısa zamanda çözüme ulaşırsın

Cleve
30/05/2020, 13:10

Sabah motor soğukken geç çalışıyor. Marşa basılı şekilde tutuyorum 5 saniye kadar marş basılıyken en ufak tık ses yok ve sonrasında marşı direkt alıyor. Tabi bu esnada ŞANZIMANI KONTROL ETTİRİN EL KİTABINA BAKIN uyarısı çıkıyor

Geçmiş olsun umarim kisa zamanda çözümü bulursun . Bu otomatikleri bilmediğim icin birşey diyemiyorum.

ayaman
31/05/2020, 00:05
Geçmiş olsun umarim kisa zamanda çözümü bulursun . Bu otomatikleri bilmediğim icin birşey diyemiyorum.

Şanzuman çatalıyla da alakalı olabilir.