PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Monopoly

Daywalker
06/02/2008, 11:19
Sanırım bu oyunu bilmeyen yok aramızda. Oyunun küçük bir hikayesi var, pratik zeka her zaman ve her koşulda işe yarıyor demek ki. Oyunun yeni versiyonunda yer alacak şehirlerin seçimi için şu anda bir oylama yapılıyor İstanbul ilk 20'de fakat oyuna katılabilmek için ilk 10'da yer alması gerekli. Biz severiz böyle şeyleri. Bir yardım. Yalnız küçük bir rica, bu organizasyonu arkadaşlarınıza mail aracılığı ile duyurmak istediğinizde lütfen toplu adresleri to: yada cc: kısmına yazmayın bcc: olarak yazın ki adresler spam avcılarına malzeme olmasın. Oyunun dünyada en çok satılan kutu oyun olması, belli kültür düzeyindeki insanlar tarafından oynanması bakımından İstanbul adının ve özelliklerinin duyurulması bakımından önemli bir olay.

MONOPOLY’nin ruhunu anlamak istiyorsanız, onu icat edenden başkasını aramayın. Charles B. Darrow, Büyük Buhran dönemindeki çok sayıdaki işsiz Amerikalı'dan biriydi. Umutsuzluk devam ederken Darrow’un aklına büyük bir fikir geldi: Herkesin lüks bir yaşamın tadını çıkarmasına olanak verecek bir oyun. Darrow, 1934’te oyununu Parker Kardeşler'e götürdü, ama onlar oyunu kendi standartlarının altında buldukları için reddettiler. İlk engelde pes edecek biri olmayan Darrow, yerel bir matbaayla anlaşarak 5000 set hazırlattı ve bunları Philadelphia’daki bir alışveriş merkezine sattı. İnsanlar oyuna bayıldı. Başarısı kısa bir süre içinde Parker Kardeşler'e kadar ulaştı. Darrow ve Parker Kardeşler karşılıklı anlaşma yaptılar ve bunun sonucunda her iki taraf da servetine servet kattı. Bugün MONOPOLY hala dünyanın 1 numaralı kutu oyunudur.

Monopoly Here and Now World Edition - Cast Your Vote! (https://www.monopolyworldvote.com/tr_TR/world)

quixotic2
06/02/2008, 13:18
bende oy verdim. durum şu anda iyi gözüküyor. biraz daha gayretle çıkartırız herhalde 10 numaraya. ben mail listemdeki herkese gönderdim linki. :D