PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2006 GP Çakmaklık Girişi Yardım

veterineralper
02/02/2020, 12:00
Hepinize merhaba , 2006 model GP fire active aldım ilk aracım olduğu için arabadan pek anlamıyorum. Arabada çakmaklık var ama problemli , arkadaşımda 2007 doblo var onda 2 tane çakmaklık var birinin üstünde 180 volt giriş yazıyor. Benim araçta bundan yok telefon şarj etmek için nereyi kullanıcam veya bunu nasıl temin edicem yardım edebilir misiniz?

Gerefez
02/02/2020, 18:35
Hepinize merhaba , 2006 model GP fire active aldım ilk aracım olduğu için arabadan pek anlamıyorum. Arabada çakmaklık var ama problemli , arkadaşımda 2007 doblo var onda 2 tane çakmaklık var birinin üstünde 180 volt giriş yazıyor. Benim araçta bundan yok telefon şarj etmek için nereyi kullanıcam veya bunu nasıl temin edicem yardım edebilir misiniz?

Çakmaklığı serviste değiştirebilirsiniz bozuksa yada elektrik hiç gelmiyorsa bi elektrikçiye götürün basit çıkıyor zaten çıkarıp kablolarına baksın. Eğer uğraşmam derseniz direkt değiştirtebilirsiniz serviste çok pahalı bir parça olmadığını hatırlıyorum. Sonra çakmaklığa takıla usblerden alıp şarj edebilirsiniz.

mtmctn
02/02/2020, 19:30
Çakmaklıgı çıkarmak için içinde üst parçayı tutan plastik tırnak var 2 tane onu dısarı itersen daha rahat cıkartırsın ya sigortası atmıstır yada yanmıstır 20-30 lira arası bi fiyatta 12 volt elektrik verir bildigim kadarıyla dobloda farklı bir baglantı vardır belki ondan çift cıkıslıdır kendim yenisini alıp bakarak söktüm telefon sarzı içinde hızlı şarz veren çakmaklık aldım rahat kullanıyorum baska seçenege gerek yok bence