PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Airbag Uyarısı

tremovski
30/01/2020, 20:59
Öncelikle herkese merhabalar. Yaklasik 1 hafta önce fiat punto evo multijet dynamic 2012 modelli bir arac aldik. Bu benim ilk aracım okula gidip gelmek için kullanacağım genellikle. Okulum suan tatil ve bu yüzden 2-3 gündür arabayi kullanmadim hic. Bugün aracı çalıştırmaya gittim yol bilgisayarında airbag arızası kılavuza bakın gibi bir mesaj gördüm. Yaşım gereği , tecrübesizligim gereği araclarin teknik kisimlarindan pek anlamam. Her neyse birkac kere mars a bastım ışıkları yanar gibi oldu sonra geri gitti. Ben de büyük ihtimal akünün bittigini düşündüm. Ama bu airbag uyarisi kafamı karıştırdı. Cok uzattim kusura bakmayın. Pazar günü baska bir aractan akü takviyesi yapacağız. Önemli bir sorun mudur yoksa aküden mi kaynaklaniyordur bu yazı , birçoğunuzun benden tecrübeli oldugunu düşünerek bilgi almak istedim. Herkese hayirli akşamlar

Gerefez
30/01/2020, 21:02
Öncelikle herkese merhabalar. Yaklasik 1 hafta önce fiat punto evo multijet dynamic 2012 modelli bir arac aldik. Bu benim ilk aracım okula gidip gelmek için kullanacağım genellikle. Okulum suan tatil ve bu yüzden 2-3 gündür arabayi kullanmadim hic. Bugün aracı çalıştırmaya gittim yol bilgisayarında airbag arızası kılavuza bakın gibi bir mesaj gördüm. Yaşım gereği , tecrübesizligim gereği araclarin teknik kisimlarindan pek anlamam. Her neyse birkac kere mars a bastım ışıkları yanar gibi oldu sonra geri gitti. Ben de büyük ihtimal akünün bittigini düşündüm. Ama bu airbag uyarisi kafamı karıştırdı. Cok uzattim kusura bakmayın. Pazar günü baska bir aractan akü takviyesi yapacağız. Önemli bir sorun mudur yoksa aküden mi kaynaklaniyordur bu yazı , birçoğunuzun benden tecrübeli oldugunu düşünerek bilgi almak istedim. Herkese hayirli akşamlar

Genelde akü zayıf olduğunda öyle sıkıntılar yapıyor akü değiştirdiğinizde geçmez ise bilgisayara taktırıp bi baktırmanızda fayda var.

tremovski
30/01/2020, 21:11
Umarım başka sorun yoktur ama ben de aküyle alakali olduğunu düşünüyorum. Birkac kere calistirmayi denedim ışıklar yandı söndü ve calisacakmis gibi ses gelip gitti. Akünün dibini siyirdim galiba böylelikle 😂

Gerefez
30/01/2020, 21:24
Yüksek ihtimal öyledir. Eğer airbag ile ilgili bir sorun varsa üzer 😄

tremovski
30/01/2020, 22:20
Araştırdım biraz airbag sorunları uğrastiriyormuş. Siz ne kadardir punto kullaniyorsunuz, cok sorun yaşadınız mi ? Ben hâlâ aracla ilgili bilgi edinmeye çalışıyorum o yüzden soruyorum hocam

Ozer77
30/01/2020, 23:06
Akünü ölçtür öncelikle. Muhtemelen düşük çıkıcaktır ve akünü değiştirdiğinde sorun çözülecektir.
Tecrübeye sabittir.

Hayırlı olsun aracınız.

tremovski
31/01/2020, 00:06
Aküyü illa degistirmem mi gerek yoksa akü takviyesi yeterli olur mu? Cok teşekkür ederim tavsiyeniz ve iyi dileğiniz icin.

Ozer77
31/01/2020, 00:08
Akünün ömrü dolmuştur çökmüştür yani. Sen aküyü ölçtürünce sana ölçen yer durumu söyler zaten.

Rica ederim.

FIAT CEO
31/01/2020, 14:21
Geçmiş Olsun ilk önce akü ile alakası yok araç istanbulda ise ALLAH ın izni ile iş biter

ikssen
31/01/2020, 17:58
Akü bittiğinde saçma sapan uyarılar veriyor bizim araçlar. Benimde başıma geldi. önce akünüze baktırmanızı öneririm.

Gerefez
31/01/2020, 23:11
Araştırdım biraz airbag sorunları uğrastiriyormuş. Siz ne kadardir punto kullaniyorsunuz, cok sorun yaşadınız mi ? Ben hâlâ aracla ilgili bilgi edinmeye çalışıyorum o yüzden soruyorum hocam

Bende çok okudum duydum city hatası falan bi kaç kronik şey ama hiç başıma gelmedi Allaha şükür. City hatası airbag sargısından kaynaklanıyor. Bide yolcu airbag i şişiyor kronik o var bende. Sadece airbag şişmesi var. Hiç sıkıntı çıkartmadı araba bana. 2008 model 109 binde aldım direkt alır almaz 120.000 ağır bakımlarını yaptırdım. Hiç tık demedi daha nazar değmesin.

tremovski
01/02/2020, 00:36
Teşekkürler evet araç İstanbul'da, akü ile alakalı değilse ne ile alakalı olabilir?

tremovski
01/02/2020, 03:57
Bende çok okudum duydum city hatası falan bi kaç kronik şey ama hiç başıma gelmedi Allaha şükür. City hatası airbag sargısından kaynaklanıyor. Bide yolcu airbag i şişiyor kronik o var bende. Sadece airbag şişmesi var. Hiç sıkıntı çıkartmadı araba bana. 2008 model 109 binde aldım direkt alır almaz 120.000 ağır bakımlarını yaptırdım. Hiç tık demedi daha nazar değmesin.

Nazar değmesin hocam. Allah kaza bela vermesin

tremovski
01/02/2020, 03:58
Akü bittiğinde saçma sapan uyarılar veriyor bizim araçlar. Benimde başıma geldi. önce akünüze baktırmanızı öneririm.

Fiat bravolar da da varmis bu olay galiba, youtube da gördüm. Akü bitince Asr,airbag,akü neredeyse tum uyari isiklari yaniyormus. akü halledilince düzenliyormuş. İlginc ama böyleymis

FIAT CEO
01/02/2020, 10:06
Bravo da böyle bir şey yok o kadar araba yaptım ilk defa böyle bir şey duyuyorum sizin Akü ile sorununuz yok sizin Aırbag Bantı Katladıgı icin ekran da bu arızayı gösteriyor siz Akü deneyeceginize aracınızı bilgisayara baglatin zaten direk arıza çıkacak

Camera
01/02/2020, 21:19
Bizimde başımıza bugün geldi. Araba çalışır halde idi yakıt ışığı yanıp söndü, ekran da airbag kılavuzu tarzında bir şeyler geçti tam okuyamadım. 10 saniye sonra airbag ışığı söndü cihaza bağladığımda da hata kodu da yoktu. Aradan 2 saat geçti çalıştırdım aracı her hangi bir arıza ile karşılaşmadım. Büyük ihtimal aküyü değişeceğim gibi.

tremovski
02/02/2020, 13:49
Bravo da böyle bir şey yok o kadar araba yaptım ilk defa böyle bir şey duyuyorum sizin Akü ile sorununuz yok sizin Aırbag Bantı Katladıgı icin ekran da bu arızayı gösteriyor siz Akü deneyeceginize aracınızı bilgisayara baglatin zaten direk arıza çıkacak

Tamam hocam kolay gelsin size.

tremovski
02/02/2020, 13:51
Bizimde başımıza bugün geldi. Araba çalışır halde idi yakıt ışığı yanıp söndü, ekran da airbag kılavuzu tarzında bir şeyler geçti tam okuyamadım. 10 saniye sonra airbag ışığı söndü cihaza bağladığımda da hata kodu da yoktu. Aradan 2 saat geçti çalıştırdım aracı her hangi bir arıza ile karşılaşmadım. Büyük ihtimal aküyü değişeceğim gibi.

Biz de dün akü takviyesi denedik, aracın uyari isiklari falan geldi geri gitti. Büyük ihtimal akü çöp olmus ya da takviye kablosunda sorun vardi. Başka bir takviye kablosu ile deneyeceğiz. Sizinde aküdedir yüksek ihtimalle. Geçmiş olsun, daha büyüklerinden korusun allah

tremovski
02/02/2020, 15:27
ARKADAŞLAR AZ ÖNCE FARKLI BİR TAKVİYE KABLOSU İLE DENEDİK VE ARADA HEMEN MARŞ ALDI. 5-10 DAKİKA MOTORU KENDİ KENDİNE CALİSTİRDİM OLDUGU YERDE. 10 DAKİKA SONRADA 10DAKİKALİK TUR ATTİM. ŞİMDİ SİZE BİR SORUM VAR KONTAK ACİKKEN BAZİ UYARI IŞIKLARI YANİYOR AMA MARŞ BASIYOR ÇALIŞIYOR ARABA. ÇALIŞTIĞINDA HERHANGİ BİR UYARİ İŞİGİ DA YANMIYOR. KONTAK AÇIKKEN UYARİ İŞİGİ YANMASİ NORMAL Mİ?

Han
02/02/2020, 15:48
kontak açık motor çalışmaz iken hatırladığım kadarıyla motor arıza lambası.yağ uyarı lambası,airbag ışığı ve hararet lambası yanar kontak bir süre sanırım 5 sn kadar açık kaldığında bu ışıkların bir kaçının söner ve sonrasında marş yapar aracı çalıştırırız ve tüm ışıkların sönmüş olması gerekir.

tremovski
02/02/2020, 15:52
Evet bende de böyle oluyor sorun yokmus arastirdigim kadariyla normalmis. Teşekkür ederim konuyu takip eden herkese. Suan aracta bir tek park lambalarını kontrol edin uyarısı cikiyor. O da lambalardan biri patlayinca uyari veriyormus galiba. Sanayiye gosterecegim bir ara. Yarı otomatik kullanan varsa onlara da kaydırma isini sormak istiyorum. Arac park ederken vs cok fazla kaydıriyor. Hem öne hem arkaya kaydırma yapabiliyor. Asr düğmesi ile alakali olabilir mi.